Нагадаємо, власник Mosquito — Олександр Адаріч, співвласник визнаного неплатоспроможним Фідобанка.
Про запуск Wi-Fi на перших станціях київської підземки два роки тому оголосив мер столиці Віталій Кличко. Проект Mosquito Mobile переміг у міському конкурсі ще в 2014 році.
Крім швидкісного інтернету, його завданням було забезпечення відеоспостереження в метро. Передбачалося, що мережа на всіх станціях запрацює до кінця 2016 року. Але цього так і не сталося.
У минулому році Mosquito пробував заробляти на рекламі перед підключенням до мережі. Цього року реклама зникла. Як повідомляє співрозмовник, близький до оператора, він перестав продавати розміщення реклами в тому числі і тому, що половина команди вже розбіглася. Продавати нікому.
Коментар від Mosquito небагатослівний: працюємо, підтримуємо мережу, шукаємо фінансування.
Як повідомили два незалежних співрозмовника, акціонер намагається продати Mosquito. За інформацією одного з них, зараз в компанії проходить due diligence в інтересах якогось зацікавленого особи. Інший співрозмовник говорить про зовсім інший розвиток подій. «Я намагався допомогти їм знайти покупця, але це нічим не закінчилося», — підкреслює він.
За інформацією джерел редакції, найближчим часом питання про проект Wi-Fi в метро буде винесено на міський інвест-комітет. Варіантів розвитку подій може бути два: розірвання договору з оператором або продовження пошуку інвестора.
Як вказують співрозмовники, розірвати контракт з Mosquito буде досить проблематично, так як оператор вже вклав кілька десятків мільйонів гривень в обладнання, а також викупив у одній з компаній опорну оптоволоконну мережу в метро.
Так що для користувачів, найімовірніше, це буде означати одне: нових станцій з Wi-Fi найближчим часом не з'явиться. Варіант відключення вже побудованої мережі теж можливий. Адже якщо телеком-регулятор доб'ється анулювання ліцензії через суд, компанія не зможе далі легально надавати послугу бездротового зв'язку.
Раніше «Мінфін» повідомляв, що на Центральному ж/д вокзалі в Києві з'явився безкоштовний Wi-Fi.