«До вирішення створення „паркувальної платформи“ для проблемних активів варто повернутися після того, як буде вирішена проблема непрацюючого корпоративного управління в цих державних банках», — сказав спеціаліст фінансового сектору Світового банку Євген Гребенюк в ході дискусії з експертами в Міністерстві фінансів, повідомляє Уніан.

Він підкреслив, що усунення проблемних активів з держбанків не вирішує первинну проблему їх виникнення, і потрібна реформа системи корпоративного управління держбанків, що вже передбачено діючою стратегією.

«Ці два питання безпосередньо пов'язані. Приміром, якщо в „Ощадбанку“ і „Укрексімбанку“ в результаті цієї реформи дійсно з'являться незалежні наглядові ради і нове незалежне керівництво, то можливо, вони не захочуть видавати проблемні кредити», — додав він.

У свою чергу, перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова підкреслила, що Мінфін підтримує реформу корпоративного управління держбанків і вже запровадив нову модель в «Укргазбанку» та «Приватбанку» без прийняття Верховною Радою відповідного закону.