У найближчі суботу-неділю на курс в обмінниках впливатимуть такі чинники:

2) Період відпусток завершено, поведінка населення (потенційних покупців й продавців валюти) зміниться. У зв'язку з подорожчанням долара в останні дні, збільшиться кількість охочих купити валюту. Громадяни будуть побоюватися подальшого зростання курсу й стануть купувати долар як для збереження своїх заощаджень, так й в інвестиційних цілях. Шеренги охочих здати валюту поповнить частина студентів-іноземців, яким необхідно оплатити навчання в українських ВНЗ. Умовно постійним залишиться кількість покупців, які збирають гроші для великих покупок або для майбутніх подорожей. Доходи більшої частини населення падають, а ціни при цьому ростуть. Тому громадяни не можуть відразу відкласти всю необхідну для поїздки або великої покупки суму й накопичують її по частинах, купуючи валюту, як засіб заощадження своїх накопичень;

3) Після зростання валютних котирувань в останні дні на міжбанку, різниця між курсами готівкового ринку та міжбанку збільшується, але вже в протилежну сторону (у порівнянні з попередніми літніми місяцями). Тепер готівковий долар випереджає котирування міжбанку. При потенційному збільшенні цього розриву, котирування безготівкової валюти будуть підтягуватися під готівковий ринок. Фінансисти почнуть купувати долар на торгах й потім, підкріплюючи каси валютною готівкою — продавати його через обмінники. Це може стимулювати зростання як готівкового, так й безготівкового курсів. Тому в період зростання котирувань на валютному ринку — у вихідні та святкові дні — не варто чекати низьких котирувань продажу валюти в обмінниках. Навіть обмінки, що працюють «з обороту», в такій ситуації краще підвищать курс приймання валюти, але не знижуть курс продажу через побоювання подальшого зростання курсу після вихідних. Стримує апетити фінансистів тільки жорстка конкуренція на ринку. Вона змушує обмінники утримувати спред (різницю між курсами покупки та продажу) на середньоринковому рівні, щоб не втратити клієнтів;

4) Істотних стрибків на міжнародному валютному ринку по парі євро/долар й по рублю на найближчий період (з урахуванням вихідного понеділка в США) не очікується. Це дозволить власникам валютних пунктів не розширювати спред по цім валютам 2 і 3 вересня. Крос-курс пари євро/долар до вечора п'ятниці знаходиться в коридорі 1,1850-1,1870 долара за євро, а по рублю — в межах 57,6-57,7 рублів за долар. У цьому проміжку ц будуть перераховуватися курси в гривні з продажу та купівлі євровалюти та російського рубля на ці вихідні.

Валютні курси на вихідні

Котирування долара в обмінниках будуть в межах: купівля 25,70-25,75 гривень, продаж — в межах 25,85-25,92 гривень. Спред між курсами купівлі та продажу складе до 20 копійок на доларі.

Котирування євро. Найближчого понеділка в США вихідний, значних коливань пари долар/євро на міжнародних ринках не очікується. Тому 2 і 3 вересня можна очікувати збереження спреду по євровалюті в діапазоні до 30-45 копійок. Якщо виходити з крос-курсу пари долар/євро станом на 17:00 за київським часом на вечір п'ятниці, 1 вересня (1,1852 долара за євро), то котирування готівкової євровалюти будуть в межах: покупка 30,459-30,519 гривень і продаж — 30,637 -30,720 гривень й вище. У деяких обмінниках котирування будуть відхилятися від зазначених — в залежності від «індивідуальної» ситуації з євровалютою у того чи іншого торговця. Але значного зменшення спреду на ринку очікувати не варто.

Котирування по російському рублю. Беручи до уваги зміцнення рубля щодо долара в п'ятницю (близько 57,7 рублів), банки та фінансові компанії на ці вихідні будуть виставляти такі котирування: покупка в межах коридору 0,445-0,446 гривень за 1 рубль і продаж — 0,448-0,449 гривень. Але з огляду на складні взаємини між нашими країнами в даний час, військові дії в АТО, мінімальний потік туристів з обох сторін — обсяг операцій по російській валюті знижується. Тому котирування рубля можуть істотно відрізнятися від зазначених вище — в залежності від «індивідуальної» валютної позиції того чи іншого торговця валютою, але знову ж таки — без значного звуження спреду.