Vova777333123
Vova777333123
Зарегистрирован:
14 сентября 2015

Последний раз был на сайте:
3 марта 2017 в 18:13
Просмотров профиля:
Сегодня: 2
Всего: 1185

Vova777333123 - блог

RSS блога
Город:
Киев
Блог
Комментарии
Валютный форум
Отзывы
Горячая линия

Кому не повертають депозити (вклади) ФГВФО «ПОВ’ЯЗАНА ОСОБА»

17 ноября 2016, 23:27   + 0 голосов Написать комментарий

Шановне Керівництво НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ та Керівники усіх банків

Національний банк закінчив перевірку операцій із пов'язаними особами 58 банків 15.11.2016прес-реліз https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=39499792&cat_id=55838

Звертаюсь до Вас із проханням надати роз’яснення з приводу пов’язаних осіб, оскільки це питання потребує детального тлумачення, адже кожен працівник банку та його родичі та однофамільці можуть бути пов’язаними особами, так чи інакше.

Прошу надати відповіді ситуаціям: підлягають чи не підлягать зазначені вкладники, виплаті коштів через ФГВФО у разі ліквідації банку:

1) Клієнт обслуговується в банку на індивідуальних умовах по депозитній угоді та є родичем Голови правління;

2) Клієнт обслуговується в банку на загальних умовах по депозитнії угоді та є родичем Голови правління;

3) Клієнт ПАТ «Приват банк» обслуговується в одному із відділень, а саме оформив депозит на загальних умовах, а його родич є одним із перелічених осіб ПАТ «Приват банк»:

— голова правління;

— члени Правління банку;

— радник з економічних питань;

— керівник служби безпеки;

— начальник юридичного відділу;

— начальник менеджменту;

— начальник маркетингу;

— начальник відділення;

— начальник по обслуговуванню фізичних осіб;

-начальник по обслуговуванню юридичного відділу;

— керівник філії;

— начальник безбалансового відділення;

— в.о. начальника відділення;

— т.в.о. начальника відділення;

— заступник начальника відділення;

— касир .

Додаткові питання до вищезазначених ситуацій:

3.1.Чи отримає клієнт, зазначений у п.1-3 кошти через ФГВФО, якщо клієнт обслуговувався на загальних умовах?

3.2.Чи відноситься клієнт (п.1-3) до пов’язаних осіб?

3.3.Чи відноситься клієнт (п.1-3) до пов’язаних осіб, якщо клієнт не знав де працює його родич?

3.4.В яких випадках клієнт не отримує кошти через ФГВФО, в разі ліквідації банку, враховуючи вищеописані ситуації?

3.5.В разі, якщо клієнт (п.1-3) обслуговується в одному відділенні, а одна із перелічених осіб в п.3 іншому, чи потрібно розголошувати комерційну таємницю тій чи іншій особі, враховуючи негативні наслідки, які можуть виникнути в подальшому, а саме можливе неотримання коштів через ФГВФО?

3.6. Якщо клієнт розмістив кошти на депозит, до призначення родича на керівну посаду.

4) НБУ, як контролюючий орган, забов’язує банки оприлюднювати список пов’язаних осіб з банком, щоб клієнти могли орієнтуватись, чи потрібно їм вкладати кошти в той чи інший банк? Якщо так, в яких банках даний список вже існує і де з ним можна ознайомитись?

5) НБУ, як контролюючий орган, відслідковує шаблони банківських договорів? Якщо в депозитному договорі не було пункту про пов’язаних осіб і клієнт був неповідомлений, чи підпадає він під виплату по ФГВФО.

6) Чи повинен банк повідомляти клієнта, про те що він належить до пов’язоних осіб?

7) На офіційному сайті НБУ міститься наступна інформація:

«ПОВ’ЯЗАНА ОСОБА (related party) – фізична особа, яка за своїм службовим статусом, родинними зв’язками або майновим станом пов’язана з діяльністю та управлінням банком і може одержати певні матеріальні переваги в процесі виконання банком своїх функцій.

П.о. можуть бути: 1) керівники банку; 2) власники істотної участі в банку; 3) близькі родичі, чоловік, жінка, діти, батьки керівника або власника істотної участі в банку; 4) афілійовані особи банку, керівники та власники істотної участі в афілійованих особах, а також їх близькі родичі.»

Чи належить клієнт до пов’язаной особи, в разі якщо він обслуговується на загальних умовах, і чи він отримує кошти в разі ліквідації через ФГВФО?

Чи враховуючи останній законопроєкт який підписав Петро Порошенко №5390 «Про внесення змін до деяких законів України щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, завданої зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг».

Банки при цьому зобов’язуються при виконанні функцій повіреного, агента, іншого представника або посередника із залучення коштів від фізичних осіб на користь третіх осіб (включаючи небанківські фінансові установи) попередньо ознайомлювати у письмовій формі таких фізосіб про те, що такі кошти не є банківським вкладом фізичної особи, на який поширюються гарантії, встановлені законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Тобто якщо, банк письмово не попередив, що він не підпада під ФГВФО, то кошти в обов«язковому порятку компенсуються, це дійсно так?

 
×