Банк заблокировал счет

Александр Б. 17 января 2024, 11:32
Пользовался услугами банка совсем не долго. Заблокировали счет и попросили предоставить документы. Документы предоставил, ситуацию описал. Сказали, что я «Неприемлимо высокорисковый клиент», это при том, что я не нарушил НИ ОДНОГО закона Украины, и в отношении меня нет ни одного судебного решения или даже дела.
Здесь приложу ответ банка. Делайте свои выводы.

Банк ОДНОЗНАЧНО НЕ РЕКОМЕНДУЮ!

Шановний клієнте!

Вами надана інформація та документи, що фінансові операції за вашим рахунком пов’язані з розрахунками при купівлі-продажу віртуальних активів, в т. ч. криптовалюти.

На жаль, ми не можемо продовжити обслуговування рахунку. Відповідно до п. 61 Розділу 4 Постанови Правління НБУ № 65 від 19.05.2020 року, Банк установлює неприйнятно високий ризик ділових відносин стосовно клієнтів у випадках, визначених ч.6 статті 7 Закону про ПВК/ФТ, а також в інших випадках, визначених банком самостійно у внутрішніх документах банку з питань ПВК/ФТ. Згідно внутрішніх документів ПАТ «Банк Восток», фінансові операції, пов’язані з розрахунками при купівлі-продажу віртуальних активів, в т. ч. криптовалюти, через перекази з картки на картку, несуть неприйнятно високі ризики для банку. В зв«язку з цим, Банк відповідно до Правил надання банківських продуктів та послуг фізичним особам в ПАТ «БАНК ВОСТОК» (далі — Правила), які є публічною пропозицією на укладання Договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб та окремих Договорів, укладених за окремими послугами/продуктами Банку та у відповідності до вимог частини першої статті 15 Закону про ПВК/ФТ, з урахуванням зазначеного Правилами порядку закриття рахунку (ів) клієнта на вимогу Банку, буде вимушений розірвати відповідний Договір в односторонньому порядку. Договір буде розірваний протягом 180 календарних днів з дня прийняття Банком рішення про розірвання ділових відносин з Клієнтом. Але зазвичай, розірвання Договору проходить в значно коротші строки. Ваш рахунок буде закрито, залишок коштів можна буде отримати у будь-якому відділенні ПАТ «Банк Восток», або шляхом переказу на рахунки інших банків. Після закриття рахунку зверніться до чат боту та надайте реквізити Вашого рахунку в іншому банку для перерахування залишку.

Fantomas2020
Fantomas2020
17 января 2024, 12:55
Карта «Банк Власний Рахунок» ПАО «БАНК ВОСТОК» выпускалась с целью использования её преимущественно для покупок в магазинах Сильпо, а не для операций с криптовалютой. Даже получал от банка письмо, в котором не рекомендовали использовать карту для операций с криптовалютой. Единственный в Украине банк, который работает с криптовалютой — Unex Bank: https://unexbank.ua/privatnim-osobam/kartki/weld-card Остальные банки будут блокировать счет по правилам финмониторинга. У некоторых, кто пишет здесь жалобы за блокировку счёта из-за крипты, деньги не возвращают по четыре месяца и более. Вы ещё легко отделались. Абанк, например, забрал бы 30% ваших денег себе
Александр Б.
Александр Б.
17 января 2024, 20:19
Спасибо за комментарий. Я при регистрации указывал примерные месячные суммы, которые я не нарушал. Законы Украины я так же не нарушал, т.к. в Привате был такой же момент, но предоставив документы и написав объяснение работу с Приватом я продолжил, более того, оператор Привата сказал, что крипта это законно. Нормальный банк должен работать с финансами, но большинство банков ведет себя не особо адекватно.