Зняття готівки у валюті євро з карткового гривневого рахунку

Ірина Волькович 15 апреля 2024, 18:54
На цей час, в силу непередбачених обставин, я знаходжусь в Нідерландах. 11 квітня 2024 року я зі свого гривневого карткового рахунку через банкомат зняла 250 євро. З рахунку списали 12454.99 грн.
Незрозуміло, чомусь кошти було списано через подвійну конвертацію: євро в долари і долари в грн. В інших наших українських банках (також державних — Ощадбанк, ПриватБанк) гривня конвертується безпосередньо в євро. Сума, яка була списана з мого рахунку, по курсу на той день дорівнювала 314,52 дол. з них комісія банкомату 4.89 дол. Решта 309.63 дол. Виходячи з крос курсу на той день (1.06) це 292 євро, я отримала 250 євро. Розумію, що там комісія за проведення операції, але ж не 42 євро. Зверталась до банку, пояснень не надали. Запропонували написати обґрунтовану заяву. Отакий то банк.
Sense Bank 23 апреля 2024, 16:30
Оплата в іншій валюті дуже цікава тема для обговорень😉
Ми розуміємо, що зараз багато наших клієнтів знаходяться за кордоном, тому давайте трішки розберемось, як проводиться оплата в іншій валюті.

При проведенні операцій в валюті, яка відрізняється від валюти рахунку, конвертація була завжди.
Якщо у вас картка на платіжній системі Mastercard, оплату ви проводите в євро, а картка у валюті грн, то конвертація через долар відбувалась не тільки зараз, а і раніше.
До 16/01/22 конвертація відбувалась наступним чином:
В день проведення операції: євро в гривню за курсом продажу євро від банку.
В день списання операції (орієнтовно через два-три дні): спочатку з євро в долар за курсом Mastercard**.
Потім з долара в гривню за курсом продажу долара від банку.

Зараз же валюта операції конвертується у валюту рахунку один раз під час проведення оплати і тільки за курсом, який діє в день проведення, за таким алгоритмом:
спочатку з євро в долар за курсом МПС*;
потім з долара в гривню за курсом продажу долара від банку.

Тобто до 16/01, конвертація теж була через долар, але ще додатково через 2-3 дні могла досписатись курсова різниця.
Зараз же такого немає, яка у вас сума була при проведенні операції така і спишеться з рахунку, перерахунку через 2-3 дні не буде.

Ознайомитись з деталями як буде проходити операція в іншій валюті ви можете тут: https://help.sensebank.com.ua/hc/uk-ua/articles/360014652800
Щоб уникнути подвійної конвертації, рекомендуємо розраховуватись валютними картками.
Сподіваємось, щи ми хоч трішки допомогти вам розібратись з оплатою в інших валютах. Окремо хочемо подякувати вам за відгук, адже для нас важливі всі ваші зауваження та пропозиції🫶
У разі виникнення додаткових питань — обов'язково пишіть. Завжди раді допомогти💙
Ваша фея-помічниця Оля 🧚

Sense Bank
Sense Bank
15 апреля 2024, 19:01
Цікава ситуація виникла, і я б дуже хотів розібратись в ній та розставити для вас всі крапки над «і» по даній операції 😊
Вже біжу до вас у приватні повідомлення, аби уточнити дані та все проаналізувати)
Ваш друг та помічник, Володимир 💎

Курс валют в Сенс Банке

EUR 42.46 43

Курс валют в Сенс Банке

EUR 42.46 43
Главная / Банки Украины 🏦 / Сенс Банк 💰 / Отзывы о Сенс Банке 📝 / Зняття готівки у валюті євро з карткового гривневого рахунку