За її словами, переговори з партнерами з МВФ проходять «досить добре».

«Вчора ми закінчили перший день, сьогодні в процесі другий день нашої роботи. Крім дуже активних переговорів з МВФ, ви знаєте, ми зараз обговорюємо нову програму, і досить добре просуваємося в цих переговорах, ми також провели зустрічі з представниками американського і французького казначейства. Дуже важлива їхня підтримка в плані інвестиційних проектів, їх бізнесу, який готовий йти в Україну», - сказала Маркарова.

Читайте також: Курс на денаціоналізацію Приватбанку загрожує співпраці України з МВФ — The Economist

Міністр фінансів також заявила, що переговорний процес базується на збереженні макроекономічної стабільності та прискорення економічного зростання в Україні.

«Прискорення економічного зростання можливе через приватизацію, концесію, розвиток ринку землі. Це кроки, за якими вже почало рухатися новий уряд», - зазначила міністр.

Читайте також: В Нацбанку назвали принципове питання у переговорах з МВФ

Що відомо про переговори

  • 16 жовтня українська делегація вирушила на переговори з МВФ. Українська делегація зустрінеться з представниками МВФ, Світового банку, міжнародного депозитарію Clearstream, найбільших міжнародних інвестиційних компаній і банків, а також проведе двосторонні зустрічі з керівниками інших центробанків.

  • 26 вересня місія МВФ завершила роботу в Києві. Глава місії МВФ Рон ван Роден позитивно оцінив досягнуті Україною показники, однак сторони не домовилася про нову програму співпраці і переговори — «в активній фазі».

Читайте також: Україна отримала від МВФ 31,4 мільярда з початку співробітництва

  • Причин, чому не вдалося досягти остаточних домовленостей з МВФ, кілька: загроза незалежності НБУ, перспективи розвитку ситуації з Приватбанком, ставлення уряду щодо очікуваної з 1 травня 2020 року лібералізації ціни на газ, невизначеність з бюджетом на 2020 рік.

Програма МВФ для України

  • Україна веде переговори з Міжнародним валютним фондом про нову позику в розмірі близько 5 млрд доларів.

  • За прогнозами НБУ, угоду про нову програму розширеного фінансування МВФ на термін 3-4 роки обсягом від 5 до 10 млрд дол. може бути досягнуто до кінця цього року, що дозволить до січня отримати перший транш по ній в розмірі близько 2 млрд дол.

  • Поточна програма співпраці між Україною і МВФ в рамках механізму stand-by була затверджена 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько 3,9 млрд дол.