Цього року подія стала наймасштабнішою за всі вісім років свого існування:
- 300 учасників та гостей долучилося до події вживу, взявши активну участь у панельних дискусіях;
- більше 3000 людей долучилися до перегляду прямих трансляцій;
- 600 людей стали учасниками 5 практичних онлайн воркшопів.
Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував дорожню карту реформування ІТ-освіти в Україні. Основні ініціативи реформи:
- розвиток неформальної освіти — приватні школи, курси, які навчають IT-спеціальностей;
- підвищення конкурентоспроможності та автономності закладів вищої освіти;
- реформа уроків математики та інформатики у школах.
«Українська IT-сфера активно розвивається — лише цього року ІТ-експорт зріс на 35%, а кількість компаній на 22%. Водночас збільшується і попит на IT-спеціалістів. За оцінками, до 2030 року IT-галузь потребуватиме щонайменше 500−600 тисяч фахівців. Тому реформа IT-освіти — один із наших пріоритетів зараз. Вона потребує комплексного оновлення на всіх рівнях. Нам необхідно балансувати системні реформи та швидкі рішення. Вже сьогодні ми починаємо готувати молодь до майбутнього, забезпечуючи їм актуальні знання та вміння», — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації.
Конференція Synergy 2021 — це платформа для обговорення ключових викликів ІТ-освіти, де учасники сміливо дискутують та пропонують власні рішення та діляться історіями успіху.
Юрій Антонюк, Віце-президент Асоціації, глава EPAM в Центральній і Східній Європі наголосив на важливості співпраці освітян та бізнесу: «ІТ-бізнес та ІТ-освіта — це дві сторони однієї медалі. Ми як бізнес готові інвестувати в ініціативи освітян, підтримувати та ділитися професійною експертизою. Так, ми не зможемо викладати краще, ніж це роблять освітяни. З нашого боку ми готові допомогти, підказавши, які навички та вміння повинні мати студенти на виході з університетів, і спрямувати нові таланти на побудову кар'єри на глобальному ринку».
«Наразі бізнес може фінансово підтримувати університети тільки через спонсорство чи благодійну допомогу — цього не достатньо. Для збільшення фінансової підтримки університетів бізнесу потрібні прозорі механізми інвестицій в освіту, зняття бюрократичних бар'єрів щодо цільового використання коштів, а також прозорих правил отримання повернення на інвестиції. Ми сподіваємося, що завдяки реформі ми зможемо вирішити ці питання», — прокоментував Тарас Кицмей, співзасновник та член Ради директорів SoftServe.
«Сьогодні Uksibbank BNP Paribas Group обслуговує понад 30% українського ІТ ринку. Ми віримо у потужній потенціал наших ІТ фахівців, які створюють корисні інновації, сприяють цифровій трансформації та сталому розвитку як економіки, так і суспільства. Саме тому ми як партнер ІТ асоціації підтримуємо заходи, які дають можливості розкриття здібностей талановитих українських ІТ фахівців», — розповів Костянтин Лежнін, Заступник Голови правління з питань роздрібного бізнесу Uksibbank BNP Paribas Group.
«Вже 15 років ми співпрацюємо з представниками влади, IT-бізнесу, вищих освітніх закладів та численними партнерами задля розвитку IT-освіти в Україні. Саме освіта є одним з найголовніших напрямків роботи Асоціації „IT Ukraine“, тому що розвиток талантів є вирішальним фактором росту та посилення спроможності української індустрії на світовій арені. Радіємо, що на сьогодні освітня конференція Synergy стала тією платформою, на якій ми разом з партнерами можемо щороку збиратися для обговорення трендів та подальших векторів розвитку IT-освіти в Україні», — коментує Костянтин Васюк, виконавчий директор Асоціації.
Прослухати виступи спікерів та панельні дискусії ви можете за посиланням.
Організатор Synergy. IT Business & IT Education 2021 — Асоціація «IT Ukraine».
Bank партнер — Ukrsibbank BNP Paribas Group.