Які ліцензії Сбербанку анульовано

Нацкомісія свого часу відкликала ліцензії банку на такі дії на фондовому ринку:

  • торгівля цінними паперами;
  • дилерська діяльність;
  • андеррайтинг;
  • депозитарна діяльність;
  • діяльність із зберігання активів пенсійного фонду.

Чому були анульовані ліцензії

Cтруктура власності Сбербанку станом на 30.06.15 доводить, що прямим власником ПАТ «Сбербанк» з часткою у статутному капіталі банку 100% одноосібно є ВАТ «Сбербанк Росії», який зареєстрований за законодавством Російської Федерації – держави, що здійснює збройну агресію проти України у значенні, наведеному у статті 1 Закону України «Про оборону України».

Опосередкованим власником ПАТ «Сбербанк» з істотною участю у розмірі 50% є Центральний банк Російської Федерації, який зареєстрований за законодавством РФ. Він також прямий власник ВАТ «Сбербанк Росії» з часткою у розмірі 50% статутного капіталу цього банку.

Читайте також: Верховний Суд підтвердив правомірність виведення з ринку Астра Банку

Cвої позовні вимоги Сбербанк аргументував тим, що затверджений Нацкомісією порядок зупинення дії та анулювання ліцензії на окремі види професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) не передбачає можливості анулювання ліцензії НКЦПФР у разі наявності контролю діяльності банку особами з держав, що здійснюють озброєну агресію проти України.

Натомість Верховний Суд України наголосив, що відповідні підстави анулювання ліцензії передбачено Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності». Тому, приймаючи оскаржувані у цій справі рішення, НКЦПФР реалізувала надані законом повноваження у сфері ліцензування господарської діяльності.

Читайте також: Верховний суд переніс перегляд рішення з виплати Приватбанком 364 мільйонів А-Банку

Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі