Про те, як українському бізнесу налагодити прийом платежів з-за кордону, розповіла керівник з розвитку бізнесу в CEE регіоні компанії Payoneer Любов Даніліна на вебінарі «Як безпечно платити картками, гаджетами і навіть обличчям», який провели BankOnline та «Мінфін».

Отримувати банківські перекази в різних валютах різних країн від прямих клієнтів, торгових майданчиків, платіжних шлюзів дозволяє платіжна платформа Payoneer. Її послугами користуються фрілансери, аутсорс-компанії, копірайтингові і продуктові компанії, маркетплейси, оренда туристичної нерухомості.

Читайте також: НБУ розвіяв міф щодо зупинення платіжних систем

Як одержувати платежі з-за кордону

Любов Даніліна виділила три основних способи.
  1. За реквізитами. Клієнт реєструє акаунт Payoneer і йому надаються унікальні банківські реквізити. Їх можна використовувати в інвойсах або договорах, ніби клієнт має рахунки в міжнародних банках.
  2. За запитом платежу. Клієнт робить посилання із запитом на оплату через електронну пошту або чат. Цей платіж можна оплатити в один клік банківською картою, банківським переказом, директ депозитом (колишній е-чек).
  3. Отримання платежів від партнерів Payoneer. Реквізити компанії можна прив'язувати до різних бірж, маркетплейсів, стоків, також можна працювати з чекаутами.
Кошти можна виводити на банківський рахунок або використовувати як оплату підрядникам, постачальникам або фрілансерам. При цьому не обов'язково мати акаунт.
«Якщо є акаунт в Payoneer, в ньому можна безкоштовно всередині системи зробити платіж. У кого немає облікового запису Payoneer, це звичайний SWIFT-платіж», – роз'яснює експерт.

Які додаткові можливості

Управління валютами. Клієнт сам визначає, яку валюту він хоче перевести постачальнику, незалежно від того, яка валюта у нього є на рахунку. Комісія складає 0,5%.
Можливе автоматичне виведення. В акаунті можна налаштувати виведення фіксованої суми, скажімо, у визначений день та від певного постачальника.
Можливість управляти коштами з мобільного додатку. Додаток Payoneer дозволяє повністю управляти своїм акаунтом та зарубіжними платежами.
Продукти Payoneer для маркетплейсів і платформ. Розроблені API для керування запитами платежу, для масових виплат, прийоми виплат від шлюзів, прийом оплати від користувачів Payoneer на конкретному сайті.

Які переваги для бізнесу

За словами представника Payoneer, найголовніша можливість, яку надає компанія — це відкриття унікальних реквізитів, що містяться в американських банках, Німеччини, Великобританії та інших країнах. При цьому одержувачем платежів є компанія клієнта, реквізити Payoneer вказувати не потрібно.
Розподіл і виплата субконтрактерам, виконавцям, виробникам відбувається прямо з облікового запису клієнта в Payoneer. Також можна сплачувати за рекламу, податки.
Додатковий функціонал доступний для VIP-клієнтів. «VIP у нас вважаються користувачі, які заробляють понад $20 тис. на місяць. Вони можуть здійснювати не тільки внутрішні, але і SWIFT платежі. Для них передбачені збільшені ліміти і знижені комісії», – підкреслює Любов Даніліна.
Крім того, для своїх клієнтів Payoneer відкриває віртуальні картки. Випуск і обслуговування картки коштує $30 в рік, але для особливих клієнтів безкоштовно.