Рекомендації від НБУ

Найкращі способи розрахунків, які найменш вразливі для передачі вірусів, — безконтактні, тобто за допомогою чіпованих платіжних карток, Apple Pay, Google Pay, розумних годинників тощо.

Також НБУ рекомендує:

  • мити руки після використання банкнот та монет,
  • не торкатися до обличчя після готівкових розрахунків,
  • періодично дезінфікувати платіжні картки, мобільні телефони та інші пристрої, а також ручки, якими розписуються у банківських квитанціях.

Читайте також: НБУ розповів, як буде знезаражувати банкноти під час епідемії

«Запобіганню поширенню вірусу також ефективно сприятиме наявний зараз високий рівень автоматизації оброблення банкнот гривні», — додають у Нацбанку.

Як дезінфікуватимуть банкноти

У НБУ повідомили, що оброблятимуть гривні за новим алгоритмом у зв'язку з коронавірусом:

Отриману готівку від банків направлятимуть до спеціальних сховищ, де її триматимуть 14 днів. Це довше, аніж вірус здатен вижити на поверхні банкнот та монет.

Після 14 днів зберігання у спеціальних сховищах обробку готівки здійснюватимуть за допомогою спеціальних машин.

Читайте також: Укрпошта розповіла, як працюватиме під час карантину. Пенсії та грошові виплати доставлятимуть вчасно

Придатні для обігу банкноти та монети оброблятимуть термічно: їх поміщатимуть у термоусадкову плівку та у спеціальних печах піддаватимуть температурному «шоку» (160 градусів за шкалою Цельсія).

Ситуація з епідемією в Україні

  • Станом на 12 березня Центр громадського здоров'я отримав 46 підозр про захворювання коронавірусом, з яких 1 підтверджена (3 березня), решта випадків — негативні.

  • Нагадаємо, у Чернівцях 3 березня виявили вірус у чоловіка, який раніше подорожував до Італії. Станом на 10 березня стан чоловіка стабільний.

  • 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила пандемію коронавірусу у світі.