Основними факторами, що впливають сьогодні на поведінку учасників ринку будуть:

1) Продовження зростання попиту на валюту з боку великих покупців і наближення кінця місяця. Основні гравці міжбанку дещо «налякані і спантеличені» новими прогнозами по курсу до 30 гривень з боку наших чиновників уряду, а клієнти імпортери палива — нестабільністю цін на світових ринках на енергоносії. Крім цього, залишається всього два робочих дня перед довготривалими чотириденними вихідними і перед звітною датою. Тому всі компанії поспішають сплатити свої контракти, що збільшує попит на валюту;

2) Вливання в банківську систему нової порції гривневої ліквідності за рахунок перерахування клієнтам відшкодувань ПДВ, а також за рахунок погашення чергової порції ОВДП (майже 60% з яких купували іноземці). Коррахунки банків на ранок четверга зросли майже на 2,98 млрд гривень і досягли 46,56 млрд. Це з одного боку — дає можливість спекулянтам активно розгойдувати курс, а з іншого боку — власники валюти розраховують продатися подорожче у разі, якщо іноземці будуть виводити зароблене на ОВДП і активно почнуть скуповувати валюту.

Поки основна частина з перерахованих вище факторів психологічно працює проти гривні, але очікується вихід декількох крупних продавців за рахунок ситуативного інтересу до продажу валюти, що може підтримати нацвалюту.

Вчорашня заява НБУ про можливість щоденного викупу до 10 млн доларів для поповнення ЗВР поки не сильно «вразила» учасників ринку, тому що безліч застережень умов цього процесу і відсутність конкретних зобов'язань з боку регулятора за таким викупом надає цьому документу більше декларативний характер. Що насправді буде робити Нацбанк — вказуватимуть лише його конкретні угоди з банками на торгах як в публічному форматі аукціону, так і у всіх видах менш публічних інтервенцій.

«Мінфін» прогнозує на сьогодні курс долара в межах коридору 26,20-26,30 гривень при здійсненні до 610 угод на суму до 350 млн доларів.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 25,95-26,08 і продаж 26,09-26,35 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 25,95-26,03 гривень та продаж 26,08-26,15 гривень.

Про тенденції на торгах за 25 квітня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю — подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

Настрої опитаних продовжують залишатися позитивними по перспективам гривні як за офіційним курсом долара, так і по котируваннях міжбанку, але оптимізм респондентів знизився.

За офіційним курсом 57% (вчора було 83%) респондентів вважають, що долар буде нижче 26,25 гривень. 43% опитаних поки впевнені в його довгостроковому поверненні до рівня понад 26,26 гривень.

За міжбанківським курсом 63% (в середу таких було 72%) опитаних вважають, що курс опуститься нижче 26,25 гривень. 37% — очікують його довгострокового закріплення вище 26,26 гривень.

Прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара на завтра ви можете залишити тут:

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram