Що буде впливати на поведінку банків і клієнтів 31 січня:

1) Фактор закінчення місяця. Сьогодні більшість великих клієнтів вже завершили основні розрахунки по валюті за січень. Фінансові директори ніколи не залишають їх на останній день звітного періоду. Тому в цей день у великих клієнтів відбувається тільки «рихтування» валютних розрахунків на звітну дату, а от невеликі клієнти активні як ніколи. Крім цього, в кінцеву дату місяця дуже істотну роль в поведінці ринку грають курсові інтереси і поведінка самих банків по валютній позиції. Причина - фінустановам треба виходити на фінансовий результат з торгівлі валютою за місяць, а також виконувати економічні нормативи Нацбанку на 1-е число. Все це зазвичай призводить до зростання кількості угод на сесії,  але з деяким зниженням обсягів торгів в порівнянні з передостаннім днем ​​місяця;

2) Зниження залишків на коррахунках банків. На сьогоднішній ранок вони опустилися до 44,2 млрд, що вже не так тисне на курс і не дає можливості активно «розгулятися» спекулянтам. Тим більше, що в останній день місяця ризик «влетіти» з валютною позицією дещо збільшується і тільки деякі з відчайдушних спекулянтів ризикують активно працювати як «в дві сторони», так і з грою «на підвищення» або «на пониження»;

3) Збереження понижуючого тренда по курсу долара на торгах, починаючи з кінця минулого тижня. Це підтримує подальші очікування ринку на зміцнення гривні. У НБУ буде знову можливість поповнити ЗВР, викуповуючи надлишок валюти на міжбанку;

4) Продовження зниження котирувань на готівковому ринку як і раніше поповнює ринок пропозицією валюти. Викуповуючи долар через обмінники, банки продають його на міжбанку, що закріплює тренд на зниження на всіх сегментах валютного ринку.

В цілому, більшість з цих факторів працює на зміцнення гривні.

Але є побоювання того, що великі імпортери енергоносіїв, спостерігаючи обвал курсу останніх днів - почнуть все активніше скуповувати валюту. На нашому дуже нізкооб'емном ринку така поведінка великих покупців швидко призведе на початку до уповільнення падіння валютних котирувань, а потім і до розвороту міжбанку в бік зростання долара на торгах.

За нашими скоригованими розрахунками, обсяги операцій на торгах в середу складуть до 360-390 млн доларів при здійсненні до 590-630 угод. Ринок як і раніше залишиться повністю залежним від дій і курсових інтересів великих гравців, а також від самих банків за операціями з їх валютною позицією на звітну дату. «Мінфін» прогнозує досить широкий коридор по долару в середу в межах 27,82 -27,92 гривень. І ми як і раніше не виключаємо нового виходу НБУ на ринок з купівлею долара через «запит кращого курсу» або аукціон. Тим більше, що за вчора він зміг поповнити ЗВР на 40 млн доларів, багаторазово виходячи на торги через «запит».

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 27,50-27,71 і продаж 27,85-28,20 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,65-27,75 гривень та продаж 27,85 -28,00 гривень.

Про тенденції на торгах за 30 січня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

За офіційним курсом настрої респондентів продовжують істотно поліпшуватися для гривні і ми знизили основний поріг до 28,25 гривень з учорашнього дня. Не виключаємо, що скоро проведемо нове зниження порога вже до 27,75 гривень.

45% респондентів вважають, що курс Нацбанку буде істотно нижче 28,00 гривень. 55% поки що не виключають його повернення вище 28,01 гривень.

Поліпшили для гривні свої очікування респонденти і за прогнозом безготівкового курсу на міжбанку. 55% опитаних передбачають довгострокове повернення котирувань на міжбанку до рівня - нижче 28,00 гривень. 45% ще раніше прогнозують швидке повернення курсу до позначки вище 28,01 гривні за долар.

Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram