На зовнішніх фінансових ринках відбулося стрімке зміцнення позицій євро (в парі євро/долар - євровалюта подорожчала до рівня 1,1815 і схоже не збирається зупинятися) та суттєво впав рубль (за долар вже дають більше 60 рублів). Це призводить до автоматичної корекції цих валют щодо гривні на українському міжбанку.

На нашому ринку - протистояння курсових інтересів великих гравців тільки посилиться, а повернення ліквідності в банківську систему (на ранок середи залишки на коррахунках вище 47,6 млрд гривень) - дозволяє розігратися вже і спекулянтам. Це працює проти національної валюти і обіцяє зростання курсової нестабільності в ці дні по всіх валютах.

Як і раніше, підтримує курс гривні все той же фактор - йдуть бюджетні платежі, що стримує обсяги скупки валюти імпортерами і посилює активність експортерів по заведенню та продажу валютної виручки. Але на сильне подальше падіння долара на міжбанку - «Мінфін» не розраховує.

Хід торгів останніх днів говорить про те, що поки вся пропозиція валюти викуповується самим ринком. А тому - досягається рівновага попиту та пропозиції без особливого втручання регулятора і особливих підстав щодо подальшого зміцнення гривні у ринку зараз немає.

Нас чекає подальша корекція курсу за рахунок дій великих експортерів та імпортерів. "Мінфін» прогнозує на середу коридор по долару в межах 26,45-26,55 гривень при обсязі операцій - до 360-390 млн доларів і укладанні до 550 угод.

Ймовірність виходу Нацбанку на міжбанк досить низька. Ринок сам буде намагатися знайти компромісний варіант по курсу без додаткових дій з боку НБУ.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Долар в більшості обмінників зріс.

Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 26,45-26,70 і продаж 26,70-26,88 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,70-26,75 гривень та продаж 26,84-26,86 гривень.

Про тенденції на торгах за 14 листопада можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

У середу думки читачів «Мінфіну» по перспективам офіційного курсу гривні стали більш обережними. В гривню стали вірити менше. 17% (вчора було 40%) опитаних вважають, що курс НБУ вже надовго залишиться нижче 26,50 гривень. Переважна більшість - 83% припускають його швидке повернення до рівня вище 26,51 гривень.

За ринковим курсом думки опитаних поки також демонструють падіння кількості оптимістів щодо перспектив національної валюти. Тільки 15% (було вчора 34%) впевнені в довгостроковому збереженні котирувань на міжбанку нижче рівня 26,50 гривень, 85% респондентів - припускають його повернення до позначки вище 26,51 гривень.

Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber