►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Коли курс франка дійшов до позначки у 1,04 євро, яка раніше вважалася критичною, центробанк не провів жодної інтервенції. Такий підхід натякає, що НБШ спокійніше сприймає нинішній курс обміну.
«Франк вже не так високо цінується», — пояснює Адріель Йост, партнер і керуючий директор консалтингової компанії WPuls, колишній співробітник НБШ.
Хоча власні дані центробанку вказують на переоцінку, за розрахунками Йоста, швейцарська валюта недооцінена на середньозваженій основі. Він вважає, що це пояснює небажання центробанку втручатися у валютний ринок.
Інша можлива причина спокою НБШ — це порівняно невисока інфляція у 1,5%. Тим не менш, байдужість центробанку вражає, враховуючи, що франк знаходиться на своєму максимумі з того моменту, як НБШ відмовився від прив’язки до євро у 2015.
Читайте також: Швейцарія схвалила перший в країні криптовалютний фонд
Позиція центробанку проясниться на зустрічі у четвер, 16 грудня. Очікується, що НБШ залишить облікову та депозитну ставки на рівні -0,75%. Також регулятор має оприлюднити нові прогнози щодо росту та інфляції.
Як діятиме НБШ
Щоб підтримувати свою ультраліберальну політику, НБЩ має тримати ставку на грошових ринках наближеною до своєї облікової ставки у -0,75%. Але Swiss Average Rate Overnight (SARON) — «еталонна» ставка на швейцарських грошових ринках — піднялася вище, і посадовці можуть вирішити, що настав час її знизити.
Також центробанк може повернути вимогу щодо запасів антициклічного капіталу в іпотечному секторі, скасовану в перші тижні пандемії. Цей крок має знизити активність на ринку нерухомості, де, як часто заявляв регулятор, продовжують накопичуватися ризики.
Будь-яке рішення має бути ухвалене виконавчою владою Швейцарії, яка діє на основі рекомендацій НБШ
Читайте також: Швейцарія знову стала найконкурентоспроможнішою країною
Що роблять інші центробанки
Заява НБШ з’явиться під час останньої хвилі засідань центробанків, що мають обговорити ефекти високої інфляції та нового варіанту коронавірусу.
Поки американська ФРС демонструє більше занепокоєння щодо інфляції, ніж ЄЦБ, який також має опублікувати своє рішення 16 грудня.