Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень

Як перетнути французькі кордони

Перетин французького кордону можливий за наявності свідоцтва про вакцинацію або свіжого негативного тесту.

Як зазначають у Міністерстві закордонних справ (МЗС), немає обмежень для в'їзду, якщо громадянин України вакцинований однією із вакцин, визнаних Європейським агентством лікарських засобів (EMA) і дозволених для використання на території Франції.Серед них — вакцини Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield і Jansen/Johnson & Johnson.

Вакцинація вважається повною, якщо минуло 28 днів з часу вакцинації вакциною Janssen і 7 днів з часу другої дози у разі вакцинації іншими вакцинами. Для контролю на кордоні вимагають пред’явити тільки документ, який підтверджує вакцинацію та заповнити заяву про відсутність симптомів сovid-19 та/або про відсутність контактів з особами, що захворіли на сovid-19.

У разі якщо українець не пройшов вакцинацію, він може в'їхати до Франції за наявності ПЛР-тесту, зробленого не раніше, ніж за 72 години до в'їзду, або тесту на антитіла, зробленого не раніше, ніж за 24 години до в'їзду.

Такі умови в'їзду застосовуються як до дорослих, так і до дітей віком від 12 років.

Нагадаємо

  • З 1 липня українців, щеплених вакциною затвердженою Євросоюзом, без обмежень пускають на Кіпр.
  • Латвія та Естонія відкрилися для туристів з України. Негативний ПЛР-тест потрібен лише при в'їзді до Латвії.
  • Бельгія відкрила кордони для українців. Кордони для громадян України відкрили за рекомендацією Ради ЄС.
  • Словаччина відкрилася для вакцинованих українців. В'їзд також можливий із самоізоляцією.
  • Швеція відкриває кордони для українців з 26 липня. В'їзд дозволили з негативним ПЛР-тестом на сovid-19 або сертифікатом про вакцинацію.
  • Німеччина відкрилася для мандрівників ще з 18 липня. Підтвердженням для в'їзду в країну є негативний тест, зроблений за 72 години до в'їзду. Для тих, хто вакцинувався — так званий ковідний паспорт. Остання необхідна доза повинна бути зроблена мінімум за 14 днів до в'їзду.

Раніше

ЄС включив Україну до «зеленого списку» країн і рекомендує скасувати обмеження на подорожі українців. Рекомендація Євроради не є юридично обов'язковим документом, тож, останнє слово залишається за кожною державою — членом ЄС.

Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».