Агент уряду

Укрексімбанк діятиме як агент уряду за програмою фінансової держпідтримки суб’єктам мікро- та малого підприємництва згідно з Порядком надання державних гарантій на портфельній основі, зазначає пресслужба банку.

Передісторія

25 листопадаКабмін призначив Укресімбанк своїм агентом по відбору банків-кредиторів.

Укрексімбанк в якості агента уряду здійснює збір документів від банків, що мають бажання взяти участь у програмі, їх перевірку, підготовку проектів договорів, які укладатимуться між гарантом та банками-кредиторами щодо надання державних гарантій.

Крім того, Укрексімбанк здійснюватиме моніторинг та звітування про стан реалізації програми і супроводжуватиме процес розрахунків у разі настання гарантійних випадків.

Метою надання гарантій на портфельній основі є підтримка мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні через спрощення доступу підприємствам до банківського фінансування, а відтак – сприяння розвитку економіки.

Читайте також: Чи варто бізнесу розраховувати на кредити під держгарантії

Як взяти участь банкам

Для участі у відборі банкам необхідно до 7 грудня надіслати звернення про заінтересованість в отриманні державних гарантій на портфельній основі, разом з необхідним переліком документів на електронну адресу Укрексімбанку, з подальшим надсиланням оригіналів на адресу агента.

Що потім

За результатами відбору серед банків, які подадуть документи агенту, Кабмін визначатиме банки-кредитори та обсяги надання державних гарантій для кожного такого кредитора.

На підставі цих рішень з банками-кредиторами укладається договір щодо надання державної гарантії на портфельній основі на термін до 5 років (державною гарантією забезпечується до 50% боргових зобов’язань за портфелем кредитів та до 70% за кожним окремим кредитом), а банки формують портфель кредитів.

Хто може бути банком-кредитором

Банками-кредиторами можуть бути банки, які:

  • складають звітність відповідно до міжнародних стандартів;
  • не віднесені до категорії проблемних та/або неплатоспроможних;
  • не мають простроченої заборгованості перед державним бюджетом;
  • дотримуються вимог, встановлених НБУ щодо формування та зберігання резервів та мають працюючий гривневий кредитний портфель клієнтів мікро-, малого та середнього бізнесу не менше, ніж 500 млн грн.

Читайте також: Кредити під держгарантії. У 2021 році держава має виплатити майже 5 мільярдів

Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі