Фінансовий ринок

Наразі небанківський ринок складається з 195 (non-life) ризикових (було 196) та 19 лайфових (страхування життя) страховиків, 303 ломбардів(було 304), 324 кредитних спілок(було 327), 147 лізингових компаній (було 145), 1026 фінансових компаній(було 1025), 65 (страхових брокерів було 64).

Платіжний ринок

На платіжному ринку як і раніше діє 36 платіжних систем, створених резидентами та 13 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами.

Читайте також: Фінансову звітність в Нацбанк подали 84% фінкомпаній — регулятор

Небанківські фінансові установи

У жовтні фінансовий ринок поповнили один ломбард ТОВ «Фокстер продакт і компанія», дві фінансові компанії «Європейський мікрофінансовий альянс» і «Смарт пей», дві лізингові компанії ТОВ «Олмакс груп» і ТОВ «Сандора», один страховий брокер ТОВ «Добробут та захист».

Водночас три кредитні спілки, один страховик, два ломбарди та одна фінкомпанія залишили ринок за власною ініціативою та були виключені з держреєстру фінустанов.

Читайте також: Нацбанк створив Департамент нагляду за ринком небанківських фінпослуг

Рекордний жовтень

Загалом жовтень відзначився найбільшою кількістю запитів від учасників ринку щодо реєстраційних та ліцензійних дій, починаючи з липня. Отримано 580 запитів від фінансових установ.

Найбільша кількість запитів надійшла від фінкомпаній, ломбардів та лізингодавців – 458, від кредитних спілок – 39 та страховиків – 83.

У жовтні погоджено найбільшу за останні 4 місяці кількість запитів щодо набуття істотної участі у фінкомпаніях (15 запитів на набуття істотної участі у 12 компаніях); внесено найбільшу кількість установ до ДРФУ та інших реєстрів (6 компаній).

Нагадаємо

У вересні до НБУ надійшло 546 запитів від фінансових установ. Найбільша кількість запитів стосувалася фінкомпаній, ломбардів та лізингодавців – 402. Кількість запитів щодо кредитних спілок становила 21 та страховиків – 123.