Що відомо

1 вересня Приватбанк розпочав у всіх своїх відділеннях оформлення спеціальних соціальних карток «Пакунок малюка», які дозволять батькам новонароджених отримати монетизований «пакунок малюка».

Що це означає

Відтепер кожна сімʼя, яка має новонароджену дитину та не отримала натуральної допомоги «пакунок малюка», має право на грошову компенсацію від держави у розмірі 5 000 гривень у формі зарахування на спеціальну соціальну картку Приватбанку (картку зі спеціальним режимом використання).

Читайте також: Монетизацію «бебі-боксів» пропонують все ж скасувати

Після нарахування виплат, батьки можуть використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів для дитини.

Такі покупки можна здійснити у закладах торгівлі, які уклали з Мінсоцполітики публічний договір (списки будуть розміщені на сайтах Мінсоцполітики та Приватбанку).

За компенсацією батьки мають право звернутися протягом 12 місяців з дати народження дитини.

Читайте також: Як отримати гроші замість «бебі-боксу». Мінсоцполітики дало роз'яснення

Нагадаємо

  • У травні 2018 року Кабмін затвердив рішення видавати при народженні дитини «бебі-бокси» («Пакет малюка») і часткову компенсацію з держбюджету оплати послуг няні. Цю допомогу повинні були запустити з 1 вересня 2018 року, але вчасно запустити її не вдалося. Втім, «бебі-бокси» донедавна видавали.

  • Починаючи з 2020 року, уряд змінив механізм закупівлі «бебі-боксів». Якщо раніше їх закуповували за кошти обласних бюджетів, то цього року «пакети малюка» вирішили закуповувати за кошти державного бюджету для всіх регіонів України. Механізм не спрацював.

  • У кінці липня 2020 року Кабмін запустив пілотний проект з монетизації «пакету малюка». Запропонували встановити виплату 5 тис. грн замість натуральної допомоги.