Чому була потреба ухвалити механізм

Відсутність механізму виконання зобов’язань для повернення грантових коштів мала негативний вплив на імідж України як учасника ППС ЄІС, кажуть в уряді.

Попри те, що це вже третій період впровадження цього інструменту допомоги Європейської Комісії (2004-2006, 2007-2013, 2014-2020), проект Порядку повернення неналежно використаних/невикористаних коштів розроблено і подається на розгляд уряду вперше.

Читайте також: Європарламент схвалив 1,2 мільярда євро кредиту Україні. Фінальне слово — за Радою ЄС

Нагадаємо

  • Європейська комісія від імені ЄС схвалила виплату Україні кредиту у розмірі 500 млн євро в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги (МФА).
  • Разом з цією сумою допомога ЄС вигляді позик макрофінансової допомоги з 2014 року становить 3,8 млрд євро і це найбільша суму, яку ЄС надавав країнам-партнерам.
  • В Єврокомісії уточнюють, що виділення другого і останнього траншу МФА стало можливим після того, як Україна здійснила 12 політичних дій, узгоджених з ЄС. Серед них, заходи у сфері боротьби з корупцією та відмиванням грошей, управління держфінансами, банківському секторі, енергетиці, охороні здоров'я та соціальній політиці.