Брати в борг

«На поточний момент до кінця року нам потрібно запозичувати близько 457 млрд грн, але сюди входить все: і внутрішні запозичення, і зовнішні. Внутрішні позики ми плануємо перевипустити, зробити так званий rollover. Не бачу проблеми перевипуску внутрішніх боргів», — сказав він.

Що стосується зовнішніх боргів, то у міністерстві намагаються фіналізувати програми України з МВФ і вийти на борд найближчим часом.

«Це дозволить отримати від МВФ близько $ 3,5 млрд в цьому році, плюс це дозволить розблокувати фінансування Світового банку — ще до мільярда. Це також дозволить нам отримати макрофінансову допомогу від ЄС — 500 млн євро, які вже були, плюс 1,2 млрд євро, які ми можемо отримати додатково», — зазначив Марченко.

Читайте також: За позику віддяка. Мінфін підрахував, скільки Україні потрібно виплатити за зовнішніми боргами

За його словами, додатково фінансування в разі необхідності будуть шукати на внутрішньому ринку за рахунок продажу ОВДП, інтерес до яких мають як державні, так і приватні банки.

Усього Україні в 2020 році необхідно близько $17 млрд на фінансування дефіциту бюджету та обслуговування боргів.

Читайте також: Україна до 2020 року має погасити 600 мільйонів євро за транш від ЄС

Нагадаємо

Раніше повідомлялося про те, що за чотири місяці 2020 року Україна виплатила за держборгом близько 71,3 млрд грн (81,8% плану), за обслуговування — 41,1 млрд грн (94,2% плану).

За словами прем'єр-міністра Шмигаля, в цьому році ми повинні погасити певну кількість зобов'язань, $3,5 млрд еквівалент зовнішніх зобов'язань, $5,5 млрд – внутрішніх зобов'язань.

Скільки і кому

  • Пік виплати за державним боргом України припадає на травень, липень і вересень 2020 року
  • У травні Україна повинна погасити $1 мільярд під гарантії США, в липні — 600 мільйонів євро від ЄС, а у вересні — $1,4 мільярда за єврооблігаціями.

Читайте також: Два сценарії. Як Україна буде розраховуватися за ВВП-варантам