Про те, як банки різних юрисдикцій ставляться до криптокомпаній і в якій країні відкрити рахунок для криптобізнесу найлегше, в колонці для НВ розповів молодший юрист TAXUS Law & Finance Богдан Горшков. «Мінфін» виділив головне.

Дружня Швейцарія

В країні розроблена урядова стратегія розвитку діджитал-економіки до 2021 року.

У Швейцарії знаходиться криптодолина в старовинному містечку Цуг, яку називають «меккою» для криптостартапів.

Швейцарський фінансовий регулятор працює над створенням единих  правил ведення криптобізнесу. На даному етапі встановлено загальні підходи:

  • якщо всі токени, які розмістила компанія, були визнані фінансовим інструментом, то їх обіг регулюється традиційним фінансовим законодавством;
  • якщо токени допускають лише право власника на деякі послуги або доступ до продукту, відповідно вони не регулюються.

Читайте також: Куди інвестувати гроші вигідно в 2020 році. Поради банкірів та інвесторів

Банки Швейцарії є одними з найбільш лояльних і відкритих до цифрової валюти в центральній Європі.

Про визнання криптоактивів як нового виду активів повідомив на офіційній сторінці SEBA Bank.

Також, Швейцарський банк Hypothekarbank Lenzburg заявив, що відкритий для співпраці з криптовалютними стартапами.

Це дає підстави зробити висновок, що Швейцарія дуже дружня до бізнесу юрисдикція з точки зору фінансового регулювання.

Сумнівна лояльність Сінгапуру

В Сінгапурі діють лояльні правила і умови для проведення ICO і створення криптобізнесу. Готовність допомагати криптобізнесу виявили центральний банк і державне управління.

Однак, за оцінками Bloomberg, криптокомпанії у Сінгапурі все ж стикаються з низкою труднощів, зокрема, при відкритті рахунку.

Наприклад, серед фірм, чий банківський рахунок було закрито у Південно-Східній Азії, опинилася криптокомпанія Luno. Причина – внутрішніх кредиторів насторожив потенційно-незаконний грошовий потік.

Сінгапурські банки вважають, що криптокомпанії не зовсім надійні. Свою позицію аргументують тим, що при переміщенні грошей за кордон анонімність транзакцій може використовуватися під час відмивання грошей і фінансування терористів.

Отже, незважаючи на всю лояльність банків країни, не так вже й легко вести криптобізнес у Сінгапурі.

Читайте також: Ціна біткоіну перевищила $10 тисяч вперше з жовтня

«Просунута» Канада

Канада займає домінуючу позицію в розвитку блокчейн-технологій. Вона відрізняється своїм креативним підходом до інновацій і сприятливим законодавчим регулюванням.

Як повідомляється, The Royal Bank of Canada планує запустити платформу для торгівлі криптовалютою і надавати послуги з відкриття банківського рахунку для цифрової валюти.

Але це не позначається на рівні контролю. З метою запобігання проведенню незаконних операцій місцева влада зобов'язала криптокомпанії реєструватися в Центрі аналізу фінансових транзакцій і звітності (FinTRAC).

Читайте також: Під контролем: Відтепер операції з криптовалютами перевірятиме фінмоніторинг