Що пропонував Бахматюк

«Ми отримували пропозиції від нього щодо реструктуризації боргу перед Фондом і Нацбанком. Першу – ще два роки тому. Без конкретних цифр, просто декларація про наміри. Ми, в свою чергу, прийняли рішення почати вивчати юридичні можливості, але на цьому все й закінчилося», — розповіла директор-розпорядник Фонду.

НАБУ почало кримінальне переслідування бізнесмена і тим самим заморозило цей процес, каже Рекрут.

Читайте також: Бахматюк звернувся до Зеленського: хоче домовитися

За її словами, пропозицій від Бахматюка надходило кілька. В останній він запропонував 8 млрд грн сумарно для фонду і НБУ, з яких 500 млн грн кладуться на escrow-рахунок або на депозит для підтвердження серйозності його намірів, а всю суму він сплачує протягом п'яти-семи років.

«По другій пропозиції наших рішень не було. Ми її не відкинули, але і не погодилися з однієї простої причини: щоб прийняти або відхилити таку пропозицію, необхідний реальний аналіз», — каже Рекрут.

Фонд готовий домовлятися

За словами Рекрут, Фонд гарантування готовий до договірного врегулювання заборгованості ВіЕйБі банку: «Фонд готовий до таких кроків. Крім того, можливість світових угод передбачена в законопроекті, який, я сподіваюся, в найближчі місяці буде схвалений парламентом. Необхідність такої законодавчої опції схвалена МВФ і СБ".

Читайте також: Україна з подачі МВФ збирається змінити правила банкрутства банків

Чому добровільне врегулювання вигідно державі

За словами Рекрут, тема договірних врегулювань заборгованостей зараз стає для Фонду гарантування «ключовим, якщо не єдиним, джерелом коштів для виплат кредиторам».

І добровільне врегулювання – найбільш вигідний для держави шлях врегулювання заборгованостей банків.

Читайте також: Нацбанк порахував, скільки йому повинні олігархи за банкрутство банків

«Якщо ми говоримо про досвід стягнення коштів через цивільні або кримінальні процеси, то на кожен отриманий долар в середньому витрачається 25-30 центів витрат. В цілому це досить дорогий і тривалий процес в усьому світі, який може не принести нам швидкого бажаного результату. А з добровільного врегулювання – це завжди дисконт", — говорить Рекрут.

Раніше повідомлялося

  • 11 листопада НАБУ повідомило про затримання 8 осіб за підозрою у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком у 2014 році ПАТ «ВіЕйБі Банк».
  • Національний банк вже спростував ці звинувачення, довівши, що вся сума рефінансування, 1,2 млрд грн, пішла на виплати коштів 80 тисячам вкладників, як і передбачала ця програма.
  • Раніше в НБУ заявляли, що Олег Бахматюк винен державі 29,3 мільярда гривень.
  • За даними Фонду гарантування вкладів, банки-банкрути завдали державі збитків близько 400 млрд. При цьому, як повідомлялося, відшкодувати вдалося лише кілька сотень мільйонів.