Чому зростає світовий борг

За словами Георгієвої, головний чинник зростання боргу — приватний сектор, на який припадає дві третини загального рівня боргу.

«Державний борг в країнах з розвиненою економікою знаходиться на рівні, якого не було з часів Другої світової війни. Державний борг в країнах, що розвиваються, знаходиться на рівні, який був під час боргової кризи в 1980-х. У країнах з низьким рівнем доходу заборгованість різко збільшилася за останні п'ять років», — зазначила Георгієва.

Читайте також: МВФ переніс візит місії в Україну — ЗМІ

За даними МВФ, 43% країн з низьким рівнем доходу або схильні до високого ризику ризикують потрапити в критичну ситуацію, пов'язану із заборгованістю, або вже знаходяться в ній.

Читайте також: Обсяг державного боргу України на кінець 2020 року складе 45% ВВП (проект бюджету

За словами Георгієвої, високий рівень держборгу був викликаний фінансовою кризою 2008 року, коли приватний сектор отримав широку підтримку. Розмір прямої держпідтримки фінансових установ під час кризи досяг $1,6 трлн.

 Оформити заявку на купівлю ОВДП:
ставка до 16% + 0,2% від «Мінфіну»

Як скорочувати борги країнам, що розвиваються

Директор-розпорядник МВФ запропонувала варіанти вирішення проблеми для країн, що розвиваються:

  • залучати прямі іноземні інвестиції;
  • збільшувати доходи від податків;
  • розвивати високорентабельні інвестиційні проекти;
  • посилювати боротьбу з корупцією та бюрократією;
  • підвищувати прозорість процедур запозичення і кредитування;
  • покращувати взаємодію між країнами-кредиторами та позичальниками.

МВФ запровадив нову економічну класифікацію країн. Згідно з нею Україна входить в групу Emerging and Developing Europe (Нова і Європа, що розвивається). Раніше Україна входила в групу СНД.

Читайте також: Держборг України: секрети і загрози (відео)

Раніше повідомлялося

  • Обсяг державного та гарантованого державою боргу України на кінець вересня склав 82,95 мільярда у доларовому еквіваленті, 1,998 трильйона – у гривневому.

  • Згідно з прогнозами Національного банку, держборг України на кінець 2019 року буде нижче 55% ВВП, а на кінець 2022 скоротиться до 42,4% ВВП. Про це йдеться в Середньостроковій стратегії управління держборгом України на 2019-2022 роки.

  • До кінця 2019 року Україні потрібно погасити 50 мільярдів гривень державного боргу. Також повідомлялося, що уряд акумулював достатньо коштів для того, щоб розрахуватися з усіма зобов'язаннями по боргу до весни 2020 року.

  • У вересні 2019 року Україна погасила $560,9 мільйона боргу перед МВФ. Загалом протягом вересня обсяги виплат за валютними боргами держави склали $1,97 мільярда.

Читайте також: Україна виграє від світової економічної кризи — Маркарова