Що це значить

«Одночасно з бездоганним обслуговуванням існуючого боргу необхідно вести проактивну політику з управління ним, яка полягає у переговорах з нашими кредиторами про достроковий викуп боргових зобов'язань (в першу чергу, VRI) на вигідних для України умовах...», – написав Гетманцев.

Він охарактеризував VRI як «закладену попередньою командою фінансову міну уповільненої дії надруйнівної сили».

Читайте також: Мінфін хоче знизити держборг до 42,4% ВВП до 2022 року

«Цінні папери, випущені на кабальних умовах, не лише можуть стати стримувальним чинником економічного зростання, до якого ми всі прагнемо, а й призведуть до виплат, що кратно перевищують реструктуризований в 2015 році борг», – вважає експерт.

Серед інших заходів цієї політики Гетманцев назвав залучення кредитних ресурсів у гривні і перекредитування існуючого боргу на дешевший.

Довідка

Україна і Комітет кредиторів у 2015 році досягли угоди про реструктуризацію частини державного боргу загальним обсягом 18 мільярдів доларів.

Реструктуризація припускає повне списання 3 мільярдів доларів, відстрочку платежів по тілу кредиту в сумі 8,5 мільярда доларів на 4 роки, а також фіксування ставки купона за всіма бондами на рівні 7,75% річних.

Україна випустила ВВП-варанти на суму списаних кредиторами єврооблігацій.

За умовами випуску VRI (реструктуризовані борги України), інвестори претендують на частину приросту реального ВВП (з урахуванням інфляції), що перевищить показник у 3% в 2019-2038 роках, за умови, що номінальний ВВП (без урахування інфляції) перевищить 125,4 млрд доларів.