Долар показав змішану динаміку за підсумками п'ятниці і тижня в цілому. Американська інфляція в квітні склала 2,0% проти прогнозу на рівні 2,1% і попереднього значення 1,9%. Базовий індекс споживчих цін збігся з прогнозами на рівні 2,1%, прискоривши зростання з 2,0%. А ось показники зарплат трохи підкачали — середня погодинна зарплата зросла на 1,2% проти 1,3% раніше, а середні тижневі заробітки збільшилися на 0,9% проти попереднього значення на рівні 1,4%. Пара євро/долар спробувала зростати після виходу звіту, але імпульс як і раніше носить обмежений характер в силу переважного ухилення від ризиків. У понеділок котирування намагаються визначитися з напрямком і торгуються з невеликим низхідним ухилом, утримуючись за межами рівня 1.12, який виступає в ролі найближчої підтримки. Для більш впевненого підйому в короткостроковій перспективі необхідний пробій області 1.1250.

Нафта продовжує дорожчати після зростання в п'ятницю. Brent намагається влаштуватися над відміткою 71 долар за барель, відіграючи свіжі дані Baker Hughes. Звіт показав, що число активних бурових в США минулого тижня скоротилася на 2 одиниці, до 805 штук. Також певну підтримку ринку надає призупинення видобутку на великому норвезькому родовищі Oseberg Field Center в зв'язку з технічними проблемами. Обмежують потенціал зростання нафтових цін хвилювання гравців з приводу загострення торгового конфлікту між США і Китаєм. Минулої неділі американська сторона заявила, що подальших переговорів поки не заплановано, хоча допустила можливість зустрічі президентів двох країн на саміті Великої двадцятки, який відбудеться в кінці червня.

Економічний календар сьогодні порожній, ніяких звітів не заплановано. У США заявлені виступи представників ФРС Кларіда і Розенгрен. В цілому на тлі відсутності релізів гравці зосередяться на геополітиці, чекаючи нових сигналів з боку торгового конфлікту між Вашингтоном і Пекіном.

За матеріалами Global FX