Клієнти Конкорд Банку користуються платіжними сервісами Google Pay та Garmin Pay з 10 січня, а системою Apple Pay — з 5 лютого 2019 року. За словами керівника роздрібного бізнесу Банку Конкорд Оксани Мунтян, популярність сервісів набирає обертів: усього за 45 днів безконтактні мобільні платежі підключили 738 клієнтів банку. Причому багато користувачів змінили заради цього застарілі смартфони на моделі з технологією NFC. Сюрпризом для банку стала досить значна кількість клієнтів, які встановили не надто «розкручену» в Україні систему платежів для «розумних годинників» Garmin Pay.

5 причин перейти до використання мобільних платежів просто зараз

1. Розраховуватися за покупки ґаджетом дуже зручно

Сучасні користувачі практично не випускають смартфони із рук. А «розумні годинники» для багатьох — обов'язкова частина гардеробу. Розраховуватися ґаджетами на касі швидше, ніж дістати карту — тим більше, якщо у вас їх декілька. Для оплати потрібно лише розблокувати смартфон або годинник і піднести девайс до терміналу — гроші миттєво спишуться з рахунку. Можна більше не боятися, що ви забули потрібну карту вдома.

Оплата ґаджетами можлива у більшості торгових терміналів, а також у метро та міському транспорті — причому не тільки в столиці. Для мобільних платежів не існує територіальних обмежень — платити смартфоном можна у будь-якій точці світу. Визначити, що термінал проводить NFC-транзакцію, допоможе іконка безконтактної оплати або значок однієї з систем — Google Pay або Apple Pay.

Платити смартфоном або розумним годинником можна також онлайн — у мобільних додатках і на сайтах компаній. «Такий спосіб оплати позбавляє від необхідності вводити номер та інші реквізити карти, що прискорює процес і робить його більш безпечним» — пояснює Оксана Мунтян.

2. Мобільні платежі безпечні

В процесі оплати дані карти не використовуються: замість них передаються токени. Токен — це комбінація з 16 цифр, яка прив'язана до певного номеру карти і генерується під конкретний пристрій — смартфон чи «розумний годинник». Якщо зловмисник і перехопить зашифровану інформацію під час розрахунків, він не зможе нею скористатися.

Що стосується історій про шахраїв, які ходять з валідаторами, це не більше ніж «міська легенда». Як пояснила Оксана Мунтян, технологія NFC діє у радіусі приблизно 2 см. Навіть якщо шахраєві вдасться у годину пік наблизитися на таку відстань, списати гроші йому завадить одяг або товщина сумки. До того ж використовувати валідатор непомітно в таких умовах надто складно. Але головна перешкода — для зчитування даних на смартфоні потрібно включити екран, або ж телефон повинен бути розблокований.

Без підтвердження власника банківської карти не пройде навіть мінімальний платіж. Для оплати через Apple Pay необхідно ідентифікуватися за допомогою відбитка пальця (Touch ID), скану обличчя (Face ID) або коду. Якщо платити годинником, то потрібно активувати Apple Pay двома натисканнями кнопки, після чого ввести код.

Що стосується платежів Google Pay, вони надійно захищені технологією SSL і зберігаються тільки на серверах Google. Навіть якщо телефон загублений або його у вас вкрали, запобігти витоку даних легше, ніж у випадку з картою. Ви можете оперативно змінити пароль, заблокувати ґаджет або очистити всі персональні дані за допомогою функції «Віддалене управління Android».

3. Розрахунки ґаджетами конфіденційні

Ви не передаєте свої платіжні дані у чужі руки. Реквізити вашої картки не доступні касиру в банку, продавцю в магазині або офіціантові в кафе. Тож ніхто не зможе їх скопіювати і використовувати для своїх цілей.

4. Під час мобільних транзакцій нараховуються ті ж бонуси, що і при оплаті картою.

Оплачуючи покупку смартфоном, ви однаково користуєтеся банківською картою, а отже, і усіма її можливостями. В число яких входять і програми лояльності.

5. При підключенні Google Pay чи Apple Pay Банк Конкорд дарує 160 грн

Щоб скористатися цією пропозицією, потрібно виконати 3 прості кроки:

  1. До 13 квітня 2019 року відкрийте карту VISA Gold Банку Конкорд: її можна замовити дистанційно, а через добу забрати у будь-якому відділенні банку.

  2. Встановіть на свій ґаджет систему платежів Google Pay, Apple Pay або Garmin Pay і внесіть дані карти Банку Конкорд.

  3. Сплатіть за будь-яку покупку смартфоном або годинником.

В акції беруть участь карти VISA Gold Банку Конкорд, оформлені з 13 лютого до 13 квітня 2019 року включно.

Як встановити Apple Pay/Google Pay на смартфон

  • Перевірте, чи оснащений ваш телефон NFC-чіпом: він є практично у всіх нових моделях смартфонів. Шукайте у розділі «бездротові мережі». Активуйте модуль натисканням.

  • В залежності від вашої операційної системи зайдіть в Арр Store або Play Store.

  • Інсталюйте сервіс Apple Pay або Google Pay.

  • Внесіть у додаток дані платіжних карт. Якщо у вас Apple Pay, карту можна додати у застосунку Wallet, натиснувши на плюсик у верхньому кутку праворуч. Після чого необхідно відсканувати карту або внести її реквізити вручну.

Як встановити Garmin Pay на смарт-годинник Garmin

  • Інсталюйте додаток Garmin Connect з Google Play або App Store на свій смартфон.

  • Приєднайте телефон до «розумного годинника».

  • Завантажте реквізити банківських карт у додаток.

Мобільні платіжні системи — це зручно, надійно і легко. Забудьте про страхи забути вдома банківські карти і залишитися без грошей, адже ґаджети завжди під рукою. Крім того, дані на смартфонах та «розумних годинниках» захищені набагато краще, ніж на пластику. А клієнти Банку Конкорд, до того ж, можуть отримати 160 грн просто підключивши систему мобільних платежів на свій вибір.