Фонд гарантування закликає суддів при розгляді справ щодо стягнення заборгованості з недобросовісних позичальників ВТБ Банку брати до уваги, що такі кошти йдуть не в кишені російським власникам, а спрямовуються виключно на виплати вкладникам.

Після запровадження у банку тимчасової адміністрації виняткове право управляти банком має Фонд, основним завданням якого є захист прав вкладників та інших кредиторів банку. Фонд наголошує, що активи цього банку знаходяться під його управлінням, а будь-які надходження, зокрема від погашення кредитів чи стягнення коштів з боржників, направляються на виконання зобов’язань перед вкладниками.

Завтра, 5 грудня 2018 року у Київському апеляційному суді відбудеться засідання у справі, від рішення у якій у великій мірі залежить доля розрахунку із вкладниками ВТБ Банку. Йдеться про розгляд апеляційної скарги банку, поданої на ухвалу Солом’янського районного суду міста Києва від 20 вересня 2018 року у справі №760/20345/18.

Цією ухвалою було залишено в силі постанову прокурора про закриття кримінального провадження за фактом невнесення до декларації одного із фінансових поручителів інформації про зобов’язання за кредитами, загальна заборгованість за якими становить понад 280 млн доларів.

«На сьогодні ж склалась ситуація, коли фінансовий поручитель, ігноруючи судові рішення про стягнення боргу на користь банку, не повертає кредитні кошти. Фонду важливо стягнути максимальну суму коштів з усіх боржників, незалежно від їх соціального статусу та політичної приналежності. Усі отримані кошти Фонд спрямовує на задоволення вимог кредиторів банків, що знаходяться під його управлінням», — йдеться в повідомленні Фонду.

Нагадаємо, правління Національного банку віднесло ВТБ Банк до категорії неплатоспроможних з метою захисту інтересів вкладників та кредиторів банку.

На наступний день, 28 листопада, Фонд гарантування вкладів фізосіб ввів тимчасову адміністрацію в ВТБ Банк і призначив тимчасового адміністратора.