Як наголошується, зловмисники діяли на території декількох країн, а один з їх офісів розміщувався у Києві та налічував близько 60 працівників.

За словами Демедюка, було встановлено, що злочинна група діяла з 2013 року.

«Учасники групи на чолі з 28-річним іноземцем організували схему заволодіння коштами громадян. Схема діяла під виглядом участі в онлайн-торгах валютними парами (бінарні опціони), використовуючи низку ресурсів», — йдеться у повідомленні.

Для цього, стверджують правоохоронці, зловмисники спеціально створили веб-ресурси «binex. ru», «binex. ua», «binex. kz». Вони мали на меті залучення потенційних клієнтів та створення враження участі в реальних онлайн фінансових торгах.

«Клієнту пропонувалося взяти участь у торгах шляхом відкриття спеціального демо-рахунку, за допомогою якого створювалася імітація успішних торгів. Після цього потенційній жертві пропонували відкрити реальний рахунок», — повідомляє прес-служба.

«Використовуючи низку методів психологічного впливу та спеціально створених програм, шахраї націлювали клієнтів на максимальний розмір внеску на свій рахунок», — розповів Демедюк.

«Водночас, зловмисники цілеспрямовано проводили ряд операцій, що призводили до втрати грошей учасником цих „торгів“. У разі спроби потерпілого вивести свої гроші достроково, шахраї під різними приводами відмовляли та пропонували продовжити торги», — додав він.

Згідно з повідомленням, під час обшуку в офісі шахраїв було виявлено клієнтську базу, яка налічувала близько 15 тисяч осіб, CRM-систему, аудіозаписи розмов з клієнтами, перелік банківських рахунків шахраїв та чорнові записи. Комп‘ютерну техніку вилучено та направлено на експертизу.

Кримінальне провадження розпочато за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Наразі правоохоронці звертаються до громадян для встановлення усіх осіб, які потерпіли від дій шахраїв.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram