У НБУ з'явиться відмінний шанс поповнити ЗВР зі збереженням загального тренда на зміцнення гривні. Буде напружено і в казначействах банків, і у власників обмінників. Причому в банках як за рахунок клієнтських операцій з купівлі-продажу валюти, так і за рахунок активної роботи з купівлі цінних паперів.

Перевищення валютної пропозиції над попитом призведе до потенційного нового зниження котирувань на ринку з новою метою в 25,85 гривень і нижче. Але зупинити падіння долара можуть дії Нацбанку — в тому випадку, якщо він перестарається з обсягами купівлі валюти на ринку і «перегне палицю» в частині ціни такого викупу долара. Якщо курс купівлі регулятора буде достатньо високим — продавці матимуть можливість поборотися за курс. На момент написання статті стало вже відомо про перший крок Нацбанку — оголошено аукціон з викупу 100 млн доларів з подачею заявок до 10:30.

Що буде впливати на валютний ринок у вівторок:

1) Розміщення Міністерством фінансів нової порції ОВДП, що активізує нерезидентські продажі валюти сьогодні і завтра для забезпечення гривнею купівлі цінних паперів держави. Будуть активні і самі банки, які продають власну валюту з позиції з тих же причин;

2) Сьогодні буде продаватися валютна виручка експортерів відразу за три дні — 8,9 і 12 березня, що призведе до зростання обсягів обов'язкового продажу на торгах. Це сформує істотне перевищення пропозиції над попитом і буде тиснути на курс;

3) Низька активність населення по скупці валюти на фоні активного її продажу громадянами. Готівковий ринок продовжує грати «на пониження» як з власних причин, так і з урахуванням ситуації на міжбанку;

4) Істотне підвищення ліквідності в банківській системі - на ранок вівторка коррахунки банків зросли майже на 16,3 млрд гривень, що проте не сильно буде тиснути на курс, але активізує спекулянтів в форматі роботи «в дві сторони». Справа в тому, що основна частина вливань в систему — це кошти банків, розміщені перед святами в короткострокові депозитні сертифікати Нацбанку і ресурси, підготовлені клієнтами для участі у проведенні розміщення ОВДП Міністерством фінансів. Ці кошти не будуть тиснути на курс принаймні до оголошення всіх результатів аукціону Мінфіну з продажу ОВДП.

«Мінфін» очікує 13 березня обсяг операцій на валютному ринку в межах до 420-470 млн доларів при укладенні до 590-650 угод зі збереженням тренда на зміцнення гривні. Курс долара впаде навіть незважаючи на оперативне проведення аукціону Нацбанку — до рівня в 25,75-25,85 гривень і можливо навіть нижче. Але принциповим моментом для глибини падіння котирувань долара буде ціна відсікання на аукціоні Нацбанку — якщо вона буде вище рівня в 25,90 гривень — котирування сильно не просядуть.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 25,70-25,90 і продаж 26,04-26,20 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 25,80-25,95 гривень і продаж 26,03-26,10 гривень.

Про тенденції на торгах за 12 березня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю — подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

За офіційним курсом і міжбанківським курсом настрої респондентів продовжують поліпшуватися щодо перспектив гривні на найближчий час — навіть з урахуванням зміни шкали опитування в сторону зниження основного порога до 25,75 гривень.

34% респондентів вважають, що курс Нацбанку буде нижче 25,75 гривень, 66% не виключають його закріплення на рівні вище 25,76 гривень (що поки і відбувається).

32% респондентів впевнені, що ринковий курс міжбанку буде нижче 25,75 гривень. 68% поки не виключають його зупинку вище рівня в 25,76 гривень.

Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram