Про це йдеться в щоквартальному «Інфляційного звіті» за січень 2018 року, повідомляє прес-служба НБУ.

«Міграційні процеси можуть посилитися в найближчі роки, зокрема, в Польщу. Додатковим ризиком активізації трудової міграції з України є збільшення кількості студентів, які здобувають освіту за кордоном», — інформують в НБУ.

Відзначається, що найбільше українці виїхали на заробітки в Польщу, Росію, Італію та Чехію.

Причому в останні роки потоки українських мігрантів в Польщу істотно зросли (на тлі зростання економіки Польщі, спрощення правил працевлаштування, надання цілого ряду переваг і можливостей для українців, що мали карту поляка, в кінці кінців спрощення перетину кордону через введення безвізового режиму з країнами ЄС).

Зате міграція в Росію зменшилася, в тому числі через складні міждержавні відносини.

«В Україні в останні кілька років посилилася як внутрішня, так і зовнішня трудова міграція, що, серед інших чинників, було обумовлено військовою агресією, макроекономічною кризою і погіршенням добробуту домогосподарств, високим рівнем молодіжного безробіття», — пояснюють причини міграції в Нацбанку.

Зокрема, НБУ наводить дані Eurostat, згідно з якими 87% дозволів на проживання, які українці отримали в ЄС в 2016 році, їм надала Польща.

Крім того, за даними Міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі, 95% всіх дозволів на працевлаштування, виданих Польщею в першому півріччі 2017 року, отримали українські громадяни.