1) розрахунки підприємств з бюджетом, які з різних причин не встигли вчасно сплатити податки;

2) збільшення попиту на валюту за рахунок виходу покупців, які отримують відшкодування ПДВ;

3) зростання попиту на валюту за рахунок раніше відкладених клієнтських заявок компаній, які сподівалися на зміну тренда по долару в сторону зниження котирувань. Спостерігаючи продовження зростання курсу вони перестають «відсиджуватися» і виходять з купівлею валюти за курсом, що вже є на ринку;

4) надлишкова ліквідність в банківській системі. Навіть незважаючи на зниження на ранок вівторка коррахунків банків на 900 млн гривень (до 53,3 млрд гривень) — цього все одно достатньо, щоб створювати тиск на гривню на міжбанку. Деякі спекулянти вчора вже працювали не тільки в форматі «в дві сторони», але і робили спроби зіграти «на підвищення». Та й великі експортери не проти на цьому заробити.

Боротися з грою «на підвищення» буде тільки НБУ, поява якого на ринку сьогодні досить очікувана, тому що кілька великих імпортерів енергоносіїв вже з самого ранку сьогоднішнього дня вийшли з великими обсягами купівлі. Так як продавці не поспішають укладати угоди і закривати це попит — для утримання курсу на міжбанку вихід регулятора дуже вірогідний.

За нашими прогнозами, обсяги операцій на міжбанку складуть до 365-410 млн доларів при здійсненні до 640 угод.

«Мінфін» прогнозує на вівторок коридор по долару в межах 28,83 -28,93 гривень.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 28,50-28,81 і продаж 28,90-29,00 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,65-28,77 гривень і продаж 28,83 -28,90 гривень.

Про тенденції на торгах за 22 січня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рубля — подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

За офіційним курсом ситуація для гривні продовжує бути негативною. 14% опитаних вважають, що курс Нацбанку повернеться нижче 28,75 гривень. 86%, впевнені в його довгостроковому закріпленні вище 28,76 гривень.

Дуже схожа ситуація і за прогнозами за безготівковим курсом на торгах. 11% опитаних припускають повернення котирувань на міжбанку до рівня — нижче 28,75 гривень і 89% — прогнозують довготривале закріплення долара вище 28,76 гривень.

Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram