1. 27 листопада 2023 року у Господарському суді міста Києва відбудеться розгляд по суті справи (910/15737/20) за позовом Геннадія Боголюбова щодо визнання недійсними правочинів в рамках націоналізації банку у 2016 році. 20 листопада суд закрив підготовче засідання у цій справі. Адвокати Приватбанку очікують, що під час розгляду справи по суті провадження у справі буде закрито на підставі так званого Закону № 590 закону. Справа розглядається з 2020 року. Захист Г. Боголюбова майже три роки затягує розгляд по суті.
Судове засідання відбудеться у м. Київ, за адресою: вул. Б. Хмельницького, 44-в.
Початок: 10:00.
Номер справи: 910/15737/20
Суддя: Ващенко Т.М.
2. 27 листопада 2023 року Івано-Франківський апеляційний суд розгляне апеляцію (справа № 354/658/15-ц) прокуратури області на рішення Яремчанського міського суду, який підтвердив право власності Приватбанку на одну із земельних ділянок в Буковелі. У липні цього року суд відмовив у задоволенні позовних вимог Першого заступника прокурора Івано-Франківської області про визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку та витребування земельної ділянки. Таким чином, Приватбанк відстояв право власності на земельну ділянку. Наразі в Яремчанському міському суді розглядаються ще дві справи, де прокуратура Івано-Франківської області намагається через суд забрати у Приватбанку земельні ділянки в Буковелі.
Номер справи: 354/658/15-ц
Час та місце проведення: 11:00 м. Івано-Франківськ, вул. Грюнвальдська, 11
Суддя: Пнівчук О.В., Бойчук І.В.Барков В.М.
3. 28 листопада 2023 року Яремчанський міський суд Івано-Франківської області продовжить розгляд справи за позовом прокуратури області щодо повернення у державну власність земельної ділянки в Буковелі. Суд планує продовжити дослідження доказів у цій справі. Обласна прокуратура подала два позови до Поляницької сільської ради Надвірнянського району, фізичних осіб та Приватбанку, за участі третіх осіб: ТОВ «Зірка Буковелю» та НБУ щодо повернення земельних ділянок в с. Поляниця, що належать Приватбанку, у державну власність в особі Державного агентства лісових ресурсів України. Прокуратура Івано-Франківської області оскаржує право власності Приватбанку на земельні ділянки всупереч інтересам держави та положенням чинного законодавства. За словами юристів Приватбанку, склалася парадоксальна ситуація, коли представники державної влади зі спливом більш, ніж 20 років, намагаються захистити інтереси держави, позбавивши державний банк права власності не лише на землю, але й на побудований на ній ще в 2012 році готельний комплекс. Ця справа може призвести до втрати права власності банку на об'єкти курортного комплексу «Буковель», що завдасть значних збитків державі в особі державного банку.
Номер справи: 354/671/15-Ц
Час та місце проведення: 10:00 вулиця Олекси Довбуша, 32, Яремче, Івано-Франківська область (зала засідань № 2)
Суддя: Ваврійчук Т.Л.
4. 29 листопада 2023 року суд розгляне скаргу Приватбанку на призначення у справі про банкрутство «Монтана-Естейт» «лояльного» повʼязаним кредиторам арбітражного керуючого п.
Тими кредиторами, які не вбачають проблеми у відчуженні усіх основних фондів боржника по одній і тій самій «схемі» з одними ж і тими ж особами, ймовірно, через те, що розуміють фіктивність своїх вимог.
Тоді логіка дійсно є, бо фіктивні вимоги не повинні мати шансу у конкурсній процедурі, тим паче, у погашенні.
Приватбанк наполягатиме, що суд першої інстанції дійшов передчасних висновків та не застосував судовий контроль, адже, незалежність та безсторонність арбітражного керуючого — це не фікція, а запорука ефективної процедури.
Час і місце: 10:30, м. Дніпро, Центральний апеляційний господарський суд
Судді: Парусніков Ю.Б.,
Номер справи: 904/4790/21
5. Справа Shakoor: маловідомий власник єврооблігацій Приватбанку оскаржує процедуру bail-in. 30 листопада 2023 року Господарський суд міста Києва продовжить розгляд позовної заяви Shakoor Capital Limited про визнання недійсним договору про придбання акцій, укладеного між Приватбанком та UK SPV у 2016 році. Згідно з цим договором зобов'язання Приватбанку перед UK SPV були обміняні на акції додаткової емісії банку під час процедури bail-in.
Процедура bail-in була важливою складовою націоналізації Приватбанку. В 2016 році, коли загалом порятунок Приватбанку коштував державі 155 млрд грн, саме завдяки операції bail-in статутний капітал банку вдалося збільшити майже на 29,4 млрд грн. Ця процедура була визнана Банком Англії. Проте ні рішення Банку Англії, ні арбітражні рішення Лондонського міжнародного арбітражного суду про відмову у задоволені позову Трасті про стягнення за єврооблігаціями не стали на заваді ініціюванню судової справи Shakoor Capital Limited в українському суді.
До позову Shakoor Capital Limited, згодом доєднались компанії J.P. Morgan Securities plc та Pala Assets Holdings Limited, UBS AG та маловідомий український ФОП
Проте 03 березня 2023 року міжнародний інвестиційний банк UBS AG та J.P. Morgan Securities plc подали до суду заяви про відкликання своїх позовів.
Таким чином маловідомі позивачі, які незрозуміло коли і як придбали єврооблігації, у спосіб ініціювання в Україні даної судової справи намагаються незаконно отримати судове рішення про визнання недійсним договору bail-in з метою, як зазначають самі позивачі, подальшого стягнення з державного Приватбанку сотень мільйонів доларів США збитків.
Зазначимо, що розгляд справи триває з 2021 року (позов поданий майже через 5 років після націоналізації Приватбанку). Всі позивачі представлені юристами однієї юридичної фірми, дії яких, на погляд Банку, направлені на свідоме затягування справи, що не дозволяє поставити остаточну крапку у спорах щодо єврооблігацій Приватбанку зі спливом більше ніж 7 років.
Час і місце: 15:15, Господарський суд міста Києва
Суддя: Усатенко І.В.
Номер справи: 910/17306/21