Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини

Відповідаючи на запитання агентства Reuters, банк повідомив, що в січні отримав запит від OFAC «уточнити платіжний бізнес та пов'язані з ним процеси, які підтримує RBI, у світлі останніх подій, пов'язаних з Росією та Україною».

OFAC запитало у Raiffeisen подробиці про його діяльність у Росії, частково окупований Донбас, Україну та Сирію, у тому числі про транзакції та діяльність певних клієнтів, повідомило джерело Reuters.

За його словами, американське агентство запросило відповідь до лютого. Джерело також зазначило, що юристи Raiffeisen домовилися про продовження цього терміну, зобов'язавшись відповісти на запитання у трьох інформаційних блоках, які будуть надіслані на початку квітня, травня та червня.

При цьому представник Мінфіну США відмовився від коментарів Reuters.

Читайте також: Raiffeisen Bank сплатив до російського бюджету вп'ятеро більше податків, ніж за рік до вторгнення

Raiffeisen співпрацює з OFAC

Raiffeisen повідомив агенції у своїй заяві, що він повністю співпрацює з OFAC і розуміє, що запит не був викликаний конкретною транзакцією чи бізнесом. Він сказав, що має процеси для забезпечення дотримання санкцій.

Представник банку заявив, що «впевнений, що інформація, надана OFAC, задовольнить їхній запит», додавши, що ці питання мали «загальний характер».

Раніше Raiffeisen Bank International не піддавався санкціям, але запит OFAC викликає занепокоєння європейських фінансових регуляторів, які здійснюють нагляд за діяльністю банку, оскільки він може призвести до штрафних заходів, сказали Reuters дві людини, знайомі з ситуацією.

Читайте також: Інвестори тиснуть на європейські банки через надання кредитних канікул російським військовим — Reuters

Прибуток Raiffeisen

За підсумками 2022 року чистий прибуток австрійської групи склав 3,8 млрд євро — більш ніж половина прибутку Raiffeisen принесла російська «дочка» Райффайзен Банк, яка заробила 2 млрд євро. При цьому російські вкладники розмістили у банку понад 20 млрд євро, пише Reuters.