Що відомо

У плані — розвиток американської інфраструктури, мереж 5G і скорочення викидів вуглецю на національному рівні.

За даними NYT, економічні радники президента США Джо Байдена представлять цей план в загальних рисах лідерам Конгресу вже на поточному тижні. На відміну від коронавірусних пакетів допомоги, цей план довгостроковий.

Він включає:

  • Майже $ 1 трлн інвестицій в дорожню і електромережеву інфраструктуру, включаючи станції зарядки електромобілів.

  • Підтримку «зеленої» енергетики і розвитку інших «швидкозростаючих галузей майбутнього», таких як телекомунікації 5G. Зокрема, виділяються кошти на широкосмуговий інтернет в сільській місцевості та на 1000000 доступних і енергоефективних житлових будинків.

  • Перепідготовку та підвищення кваліфікації мільйонів працівників, широке субсидування першої вищої і додаткової освіти.

  • Податкові пільги і кредити для груп населення з невисокими доходами, в тому числі на дітей, і підвищення енергоефективності вже побудованих будівель.

Не виключено продовження діючих «коронавірусних» пільг, і в цьому випадку ціна плану наблизиться до $4 трлн, відзначає NYT.

Читайте також: Дефіцит бюджету США в лютому підскочив майже в два рази

За рахунок чого будуть реалізовувати план

За інформацією видання, реалізувати план команда президента планує за рахунок підвищення ставки корпоративного прибуткового податку з 21% (приблизно до 28%), збільшення граничної ставки податку для фізосіб до 39,6% і зниження її порога застосування до $ 400 000 річного доходу.

Передісторія

7 березня 2021 року сенат США схвалив план Байдена на $1,9 трильйона. Пакет заходів передбачає прямі виплати американцям в розмірі $ 1,4 тис., а також підтримку місцевої влади та бізнесу.

Читайте також: Безкоштовні гроші закінчуються. Світові ринки падають