Рішення АМКУ

Відзначається, що за відповідне рішення комітет проголосував на засіданні 8 жовтня.

В обох випадках мова йде про придбання, які забезпечать більш 50% голосів у вищому органі управління.

Передісторія

АМКУ рішенням від 13 грудня 2019 року дозволив кіпрській компанії T.A.S. Overseas Investments Limited, основним акціонером якої є Сергій Тігіпко, придбати акції Luregio Limited, що забезпечило перевищення 50% голосів у вищому органі управління компанії.

ТОВ „Фінансова компанія “Фортіфай» зареєстрована в червні 2019 року. Її кінцевими бенефіціарами з частками в 50% є Лариса Рибенкова і київська" Фінансова компанія «Фіневровектор».

Донедавна в держреєстрі юросіб кінцевим бенефіціаром ФК «Фортіфай» значився Сергій Фаткуллін.

Лариса Рибенкова і Людмила Осикіна є помічниками народного депутата від «Слуги народу» Олега Дунди, який до обрання в парламент був директором компанії «А.В.С.», пов'язаної з «приватівцями». Олег Дунда в 2001-2007 роках працював у Приватбанку.

Читайте також: Люди Коломойського стали власниками компанії, яка купила Промінвестбанк

Дунда відомий ще й тим, що подав понад 1650 з 16 600 поправок в «антиколомойський» закон про Приватбанк.

Нагадаємо

4 березня 2020 року 99,77% акцій Промінвестбанку були продані в рамках виконавчого виробництва на торгах фондової біржі ПФТС за 269 млн грн без зазначення імені покупця.

Компанія «Альтана Капітал» від імені, за рахунок і за дорученням «Фортіфай» на торгах ПФТС придбала 99,7726% акцій Промінвестбанку, а 6 березня було укладено договір купівлі-продажу цінних паперів.

Надалі «Фортіфай» виплатила повну вартість акцій — 268,7 млн ​​грн — в рамках виконання вимог регламенту біржових торгів.

Але арешт акцій ПІБу, накладений 5 вересня 2018 року, не дозволив завершити угоду, а саме — перевести акції банку з рахунку власника на рахунок фінкомпанії.