Схема виведення

За даними відомства, з 2015 року посадові особи банку, зокрема голова наглядової ради, видавали кредити підконтрольним суб'єктам господарської діяльності.

«Надалі, шляхом складання фіктивних договорів купівлі-продажу цінних паперів, отримані в такий спосіб кредитні кошти перераховувались на рахунки пов’язаних з банком суб’єктів підприємницької діяльності, виводились у готівку та привласнювались учасниками злочинної схеми.

Читайте також: Райффайзен Банк Аваль звинувачує співробітницю в крадіжці 20 мільйонів з клієнтських рахунків

За результатами діяльності зазначеної схеми посадовці банку заволоділи коштами у сумі понад 28 мільйонів гривень», — йдеться у повідомленні.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

Читайте також: В Ощадбанку прокоментували справу про розкрадання 2 мільйонів пенсій

Нагадаємо

2 березня 2017 року правління Нацбанку прийняло рішення «Про віднесення ПАТ „Вектор Банк“ до категорії неплатоспроможних».

Як зазначалось, суттєве зменшення ліквідних коштів банку та подання недостовірної статистичної звітності стали причинами призначення в банк куратора та віднесення ПАТ «Вектор Банк» до категорії проблемних.