Скільки заробітчан повернулося

«Не два мільйони, а менше. Я днями спілкувалася з Асоціацією заробітчан, вони аналізували дані від наших прикордонників і прикордонників Польщі, яка є найбільшим споживачем нашої робочої сили. За їх оцінками, повернулися максимум 450-500 тисяч осіб. Тобто про мільйони і говорити нічого», — зазначила Лібанова.

За словами соціолога, повернулися ті, хто не мав надійного статусу в країні тимчасового перебування. Інші, хоч і працювали напівлегально, але мали, наприклад, соціальний пакет, залишилися в інших країнах.

Читайте також: В Україну повернулося 2 мільйони заробітчан. Як уряд планує їх утримати

Чи поїдуть вони назад

Лібанова вважає, що як тільки відкриються кордони, більшість мігрантів, які зараз є в Україні, поїдуть назад.

Читайте також: В Кабміні повідомили, як будуть випускати сезонних заробітчан за кордон

Також вона прокоментувала заяву прем'єр-міністра Дениса Шмигаля про те, що якщо різниця у зарплаті за кордоном і в Україні становить 300-400 євро, то людина нікуди не поїде.

Читайте також: Куди подінуться наші заробітчани після карантину

«Я б вимірювала різницю не в абсолютних цифрах, а у відсотках: 300-400 євро від зарплати до 1000 євро — це одне, а від зарплати в 3000 — зовсім інше. Так ось, мені здається, що при різниці в 25-30%, швидше за все, залишиться тут. Якщо різниця буде більше, то швидше поїде на заробітки», — пояснила соціолог.

Раніше повідомлялося

  • Уряд планує створити нові робочі місця в соціальній, бюджетній сферах та у «великому будівництві» — будівництві та ремонт доріг та об'єктів соціальної інфраструктури.
  • Також запустять іпотечні програми, щоб допомогти заробітчанам, які повернулися в країну. Про це раніше заявив президент Володимир Зеленський. За його словами, частина українських заробітчан повернулася в країну не тимчасово.

Читайте також: Зеленський обіцяє зарплати, як у Польщі, через 4 роки