Як бізнес оцінює ситуацію

47% опитаних будуть шукати нові можливості для розвитку, якщо карантин затягнеться, а 22% опитаних будуть змушені закрити бізнес.

77% опитаних бізнесменів повідомили про втрати до 75% від доходів, і лише 4% можуть похвалитися збільшення прибутку.

Читайте також: Продовження карантину жорстко вдарить по банках і бізнесу

Щодо заробітної плати працівникам, 41% опитаних роботодавців планують «адаптувати» заробітну плату, 33% ще не визначилися, а 26% власників підприємств збережуть виплати в повному розмірі.

Читайте також: ТПП розповіла, як працювати бізнесу в умовах форс-мажору

Про плани скоротити кількість працівників повідомили 31% роботодавців; 21% ще не визначилися, а 48% респондентів не планують скорочень.

Позитив теж є

«За можливості, компанії намагаються адаптуватися і переорієнтуватися відповідно до ситуації. Звичайно, є в цій ситуації і бізнеси, яким пощастило наростити обсяги продажів і збільшити дохід від діяльності.

Наприклад, маленькі продуктові магазини, в яких зросла кількість відвідувачів через ті ж обмеження в пересуванні, які підштовхують людей обирати локальні торгові точки замість супермаркетів», — додали в ЄБА.

Читайте також: Кому «антикризовий» закон допоможе пройти кризу

Як українська влада допомагає бізнесу

  • Президент України підписав закони № 530-IX і №531-IX, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу.
  • НБУ попросив банки ввести кредитні канікули для бізнесу. Після завершення карантину банки разом з бізнесом будуть вирішувати, як реструктуризувати борги, що накопичилися.
  • До 30 червня поточного року діє мораторій на проведення планових податкових перевірок;
  • Всіх, хто подає фінзвітність, звільнили від відповідальності за порушення строків подання на період карантину +90 днів;

Читайте також: Бізнес просить президента надати безвідсоткові кредити для зарплатних фондів

  • До 31 травня продовжили звільнення від штрафів і пені та мораторій на перевірки по ЄСВ, а також строки подання скарг за податками і ЄСВ;
  • Доручення Кабміну і НБУ терміново підготувати пільгову кредитну програму для підприємств на підтримку зарплатних фондів;
  • Врегулювання питання оплати оренди, якщо орендар не може використовувати нерухомість.

Раніше повідомлялося

  • 29% українських компаній призупинили свою діяльність на час карантину, кількість вакансій зменшилася в 1,8 раза, за даними НБУ.
  • Президент Володимир Зеленський закликав банківський сектор створити нові та переосмислити чинні програми підтримки бізнесу. Про це йшлося на селекторній нараді Зеленського з представниками уряду та банківського сектору 6 квітня.