Які закони пропонує прийняти СБ

«Щоб в повній мірі захистити інтереси українців та забезпечити прозорий продаж земель, ми закликаємо якомога швидше прийняти ряд додаткових законів», — йдеться у повідомленні Світового банку.

Йдеться про закони, які забезпечать вільний доступ до кадастрових даних, посилять управління земельними ресурсами, прискорять процедури передання землі, врегулюють продаж державних земель.

Читайте також: У президента прокоментували прийняття закону про ринок землі

Зокрема, врегулюють використання обов'язкових електронних аукціонів, які обмежать безкоштовну приватизацію державних земель і відкриють доступ до фінансування для дрібних сільгоспвиробників.

Також, на думку представників Світового банку, важливо дати можливість юридичним особам брати участь у ринку земель для забезпечення здорової конкуренції і послабити обмеження на загальну площу земельних ділянок, які можна набувати у власність.

Читайте також: «Все скуплять олігархи та великі компанії»: Милованов розкритикував закон про ринок землі

У Світовому банку наголосили, що ці реформи є критичними для залучення інвестицій у сільське господарство, відкриття доступу до фінансування для фермерів і забезпечення справедливої вартості активів для українських землевласників.

Читайте також: Ринок землі — втрачений шанс для України

Нагадаємо

  • Верховна Рада в ніч на 31 березня скасувала мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 липня 2021 року. За ухвалення законопроекту №2178-10 проголосували 259 депутатів. Тепер закон має підписати президент Володимир Зеленський.

Читайте також: Депутати юридично заблокували підписання закону про ринок землі

  • Рада розглядала законопроект про ринок землі з 6 лютого 2020 року. До другого читання депутати подали 4018 правок.
  • Згідно із законом учасниками ринку до 2024 року можуть бути звичайні українці. Юридичним особам, які засновані громадянами України безпосередньо, державі та територіальним громадам дозволено купувати землю з 2024 року.

Читайте також: Земельна реформа: які виникнуть ризики для власників, покупців і держави

  • За прогнозами Світового банку, які він давав раніше, відкриття ринку землі сільгосппризначення може щорічно приносити українській економіці додатково від $700 млн до $1,5 млрд.