Яка наразі ситуація в Китаї

У МВФ зазначають, що більшість великих китайських фірм знову відкрилися, а люди повернулися на роботу. Однак кількість інфікованих в країні знову може збільшитися через активізацію національних і міжнародних поїздок.

Спалахи коронавірусу і коливання фінансового ринку можуть також змусити споживачів і компанії остерігатися китайських товарів, кажуть в МВФ.

Читайте також: ЄС дозволив урядам видавати субсидії бізнесу під держгарантії

«Те, що почалося як серія раптових зупинок економічної активності, швидко обрушилося на економіку і перетворилося у повномасштабний шок», — йдеться у блозі МВФ.

Читайте також: ООН та ВООЗ планують виділити Україні $58 мільйонів для боротьби з коронавірусом

Досвід Китаю показав, що правильні кроки, хоч і з жорсткими економічними компромісами, були вагомими у боротьбі з хворобою і пом'якшенням її впливу.

Нагадаємо, 19 березня влада Китаю повідомила, що вперше з часу спалаху епідемії коронавірусу SARS-CoV-2 в країні не зафіксовано жодного випадку його передачі до інших людей. Відповідно, всі нові випадки виявлені в тих, хто в'їжджав на територію країни.

Раніше повідомлялося

  • Інвесткомпанія Dragon Capital переглянула свій прогноз для України на 2020 рік. Базовий сценарій передбачає скорочення ВВП на 4% і девальвацію гривні до 30 грн/$.
  • Україна недостатньо сильна, щоб захистити людей від коронавірусу. У нашої держави немає таких ресурсів, як у розвинених країн. Зате українська економіка більш стійка порівняно з іншими країнами. Аналітик ІГ «Універ» Михайло Федоров проаналізував кризові явища, пов'язані з коронавірусом, і оцінив їх вплив на економіку України.