Чому перенесли голосування

«Зараз ми обговорюємо цей законопроект в комітеті. Винести на голосування в зал до кінця січня ми вже не встигнемо, але ми сподіваємося зробити це до початку лютого», — наголосила Рожкова.

За її словами, «не принципово потрапити саме на борд МВФ, тому що вже є staff level agreement від МВФ».

Читайте також: Із законопроекту про неповернення Приватбанку зникла важлива норма — ЗМІ

Раніше повідомлялося

  • 11 грудня Кабмін подав у парламент законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з окремих питань функціонування банківської системи», який змінює законодавство про виведення неплатоспроможних банків з ринку.

  • Згідно з законом всі поточні судові справи з цих питань на стадії апеляції повинні бути передані на розгляд Великої палати Верховного суду.

Читайте також: Катерина Рожкова: Якщо Приватбанк зупинити, клієнти у нього вже не повернуться

  • Крім того, законопроект містить цілий ряд поправок безпосередньо щодо регулювання діяльності банків та вимог до них, наділяючи Нацбанк додатковими повноваженнями, але в той же час скасовуючи норму про збільшення мінімального статутного капіталу з 200 млн грн до 500 млн грн.
  • Зокрема, НБУ зможе вимагати зміни складу ради або правління банку, якщо він вважає їх неефективними, а також зобов'язати банк визначати пов'язаних осіб до здійснення операцій з ними.
  • МВФ уважно стежить за розвитком ситуації з Приватбанком. Фонд хоче бути впевнений, що Україна не допустить відкату банківської реформи, і що гроші платників податків, витрачені на очищення Приватбанку, повернуться державі.

Читайте також: Дубинський розкритикував законопроект Кабміну про неповернення банків екс-власникам

  • Прийняття цього закону прискорить офіційне підписання програми співпраці з МВФ і отримання першого траншу за нею.