Найбільше зросли індекси очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року та поточного особистого матеріального добробуту.

У липні 2019 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 88, що на 5,5 п. більше за показник червня.

Індекс поточного становища зріс на 5,8 п., склавши 76,9. Складові цього індексу зазнали таких змін:

  •  індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 70,5, що на 8,1 п. вище від рівня цього індексу в червні;
  •  індекс доцільності великих покупок (х5) зріс на 3,4 п. та встановився на позначці 83,3.

Індекс економічних очікувань у липні зріс на 5,4 п. та склав 95,4. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  •  індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) дещо збільшився порівняно до минулого місяця на 0,2 п. і склав 86,9;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) зріс на 8,3 п. та склав 99,6;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) збільшився до 99,6, що на 7,7 п. більше за показник червня.

Липневий показник індексу очікуваної динаміки безробіття склав 114,4 - це вище за показник минулого місяця на 5,0 п.

Індекс інфляційних очікувань дещо зменшився – до 177,1, що на 0,7 п. менше за минулий місяць.

Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців також трохи покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 1,1 п. – до значення 129,5.

«Індекс споживчих настроїв сягнув нового піку. Найвищий приріст у липні порівняно до червня показали індекси поточного особистого доходу, а також очікування зростання економіки у найближчий рік та наступні 5 років. Покращення оцінки власних доходів пов'язане із прискоренням росту реальної заробітної платні у червні 2019 порівняно до травня на тлі стабільного курсу та цін. Довіра до нової влади сприяє росту позитивних очікувань щодо розвитку економіки загалом» — коментують аналітики Info Sapiens.