Кошти на Єдиному казначейському рахунку танули, незважаючи на перерахування 65 млрд грн прибутку від НБУ, а також успіхів уряду з розміщення ОВДП. При цьому залишки на валютних рахунках уряду зросли з 49,7 до 81,1 млрд у гривневому еквіваленті, що відповідає зростанню з 1,85 до 3,1 млрд доларів США. Це було пов'язано з зарахуванням 1 млрд євро від розміщення єврооблігацій в червні.

Куди поділися гроші

У звіті також відзначається, що в травні-червні платежі уряду щодо погашення єврооблігацій і ОВДП склали 2 млрд доларів США. Ще 0,6 млрд доларів в еквіваленті було сплачено за зобов'язаннями перед МВФ, і ще 0,1 млрд доларів в еквіваленті – за зобов'язаннями перед іншими міжнародними фінансовими партнерами.

«Таким чином, на обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті в травні-червні було витрачено близько 73 млрд у гривневому еквіваленті. Покупки Міністерством фінансів валюти в НБУ з метою обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті і послужили ключовою причиною різкого зниження залишків на Єдиному казначейському рахунку», — констатують аналітики.

Що далі

Як писав «Мінфін», Україні до кінця 2019 року необхідно виплатити 70,2 млрд гривень, або майже 2,7 млрд доларів (за курсом НБУ на 3 липня) за зовнішніми боргами.

В 3-му кварталі зовнішнім кредиторам необхідно повернути 59,4 млрд гривень (близько 2,3 млрд доларів), а в 4-му кварталі – 10,77 млрд гривень (близько 0,4 млрд доларів).

В 2020 році Україні необхідно виплатити за зовнішніми боргами 181,16 млрд гривень або 6,9 млрд доларів (за курсом НБУ), за внутрішнім – 170,72 млрд гривень.