Рекомендаційний лист розіслано дрібним банкам, які працюють з міжнародними платіжними системами Visa і Mastercard не безпосередньо, а через більші банки-партнери. ЦБ РФ рекомендує дрібним банкам укласти додаткову угоду зі ще одним банком, який в разі чого зміг би забезпечити безперебійність роботи банківських карт.

Найбільші гравці

Найбільшими гравцями в якості банків-операторів зв'язку із платіжними системами виступають:

  • РНКО «Платежный центр»,
  • «Уралсиб»,
  • ВТБ,
  • Росбанк
  • Промсвязьбанк.

В ЦБ стверджують, що лист розіслано для зниження ризиків у платіжних системах, відзначаючи, що це міжнародна практика, однак учасники ринку не дуже розуміють побоювань регулятора.

Видання також зазначає, що зміна банку-партнера — це довгий і болісний процес, який займає близько 3-6 місяців, а також супроводжується збоями в роботі банківських карт. Зміна процесингового контрагента для банку обійдеться приблизно в 100 тисяч доларів.

Джерела видання стверджують, що ЦБ таким чином страхується не тільки від можливого падіння великих банків, які найчастіше порушують роботу дрібних партнерів, але й від можливих нових санкцій з боку США.

За даними видання, на роботу банківських карт всередині Росії потенційні санкції не вплинуть — вони проходять через російську Національну систему платіжних карт (НСПК), проте за кордоном працювати карти не будуть.

Раніше «Мінфін» повідомляв про те, що російські банки у зв'язку з нападом РФ на українські кораблі в Керченській протоці можуть відключити від міжнародної системи передачі фінансової інформації SWIFT.