Основни причини ситуації з ростом курсу долара все ті ж самі - зростання попиту з боку компаній, вливання в банківську систему великих виплат відшкодувань ПДВ (не стимулює експортерів до продажу валюти), психологічний настрой ринку на девальвацію. До розгойдування курсу підключився і готівковий ринок, де йде активне зростання цінників продажів, що також розкручує ажіотаж.

Що стосується євровалюти - то тут основною причиною валютних ралі будуть події на міжнародному ринку - виступ глави ЄЦБ Маріо Драгі, колосальні проблеми з формуванням бюджету Італії і як наслідок - потенційний обвал євро щодо долара. Чи відбудеться цей песимістичний сценарій або все залишиться просто грою світових спекулянтів - покаже найближча доба.

Інтрига по євро на міжнародних майданчиках і тиск долара на гривню на внутрішньому наростає і це дає відмінний шанс заробити на цьому як іноземним спекулянтам, так і українським. А збільшення ліквідності в банківській системі (на ранок четверга коррахунки банків зросли відразу на 3,5 млрд гривень - до 57,6 млрд) - дає їм ресурс для масштабної гри «на підвищення» на нашому міжбанку.

Швидше за все НБУ доведеться з'явитися на торгах, якщо котирування вийдуть на рівень вище 28,40 гривень, щоб збити ажіотаж.

«Мінфін» прогнозує на 25 жовтня обсяги операцій в межах до 460 млн доларів при здійсненні до 650 угод з активним зростанням валютних котирувань і курсовою нестабільністю. Коридор по долару буде перебувати в межах 28,25-28,45 гривень. Великі учасники торгів як і раніше продовжать гру «на підвищення».

Відбувається класичне збільшення валютних ризиків і для їх мінімізації в даний час ми рекомендуємо громадянам, які мають депозити в банках наступну пропорцію: до 60% - в гривні, 25% - в доларах і до 15% в євро.

Для отримання максимального доходу та зниження ризиків по прибутковості дуже ефективним показали себе і програми додаткових бонусів до депозитів. Це дає вкладникам можливість сформувати такий портфель своїх заощаджень, щоб забезпечити стабільний рівень прибутковості за всіма депозитними вкладами при будь-яких курсових коливаннях будь-якої з валют. Детальніше про отримання додаткового доходу і хеджуванні своїх ризиків по прибутковості при курсових скачках Ви можете прочитати тут.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 28,05- 28,24 і продаж 28,15-28,40 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,15-28,26 гривень та продаж 28,17-28,35 гривень.

Про тенденції на торгах за 24 жовтня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

Настрої і статистика опитування наших респондентів щодо перспектив гривні продовжують залишатися негативними і більш того - все більше опитаних говорить про котируваннях вище 28,25 гривень за долар.

За офіційним курсом - 87% вважає, що долар буде нижче 28,25 грівен. Але вже 13% респондентів впевнені в його довгостроковому закріпленні вище 28,26 гривень.

За міжбанківським курсом ситуація теж не радує. 64% вважає, що долар буде нижче 28,25 гривень. 36% тих, хто проголосував - вже не сумніваються в його остаточному поверненні до рівня коридору понад 28,26 гривень і вище.

Ще вчора по обом курсам значна частина респондентів говорила про коридор 28,01-28,25 гривень, сьогодні - вже про рівень понад 28,26 гривень.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram