З одного боку - сьогоднішній день завершує період бюджетних розрахунків клієнтів і вони будуть поспішати з оплати своїх боргів державі. Через це, незважаючи на п'ятницю (останній день тижня і традиційне зниження активності на міжбанку), ми прогнозуємо непогані обсяги операцій - в межах до 400 млн доларів при здійсненні до 530 угод. Потреба в гривні для проведення податкових платежів змусить клієнтів активніше продавати валюту, що спрацює на користь гривні;

Але це, мабуть, єдиний позитив для нацвалюти. Проти гривні грає дуже багато різнопланових чинників, що буде істотно тиснути на курс. Ось основні:

1) Збереження високого рівня ліквідності в системі. На ранок п'ятниці коррахунки банків знаходяться на рівні 53,46 млрд, що значно вище необхідного рівня залишків коррахунків для виконання нормативів НБУ. Це дає ресурс для спекулятивного розгойдування курсу;

2) Активне зростання попиту на валюту з боку великих імпортерів і самих банків. Частина великих покупців валюти вже не тільки розрахувалася з бюджетом, а й масово скуповує валюту для забезпечення зовнішніх контрактів. Не відстають від них фінкомпанії-нерезиденти та самі банки. Вони купують валюту як для скупки чергової порції валютних ОВДП (Міністерство фінансів нещодавно провело позачерговий аукціон з розміщення валютних ОВДП з прибутковістю близько 7% річних, що привернуло до нього велику кількість бажаючих вигідно вкласти валюту), а частина фінустанов запаковує валютну позицію під операції на готівковому ринку, де котирування пішли вгору. Все це тисне на курс;

3) Вчасно соориентувавшись в потенційному зростанні курсу - багато великих експортерів стали притримувати валюту в надії її продати на піку котирувань. Психологічно ринок налаштований на збільшення курсу і це допомагає спекулятивному розгойдуванню міжбанку.

Як і всі останні дні, сьогодня основну роль при формуванні тренда на міжбанку гратимуть поведінка та ситуативні курсові завдання найбільших гравців. Більшість з них поки налаштовано на гру «на підвищення».

«Мінфін» очікує на сьогодні курсовий коридор по долару в межах 28,13-28,25 гривень через різке збільшення попиту на валюту на усіх сегментах ринку.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,90- 28,09 і продаж 28,12-28,25 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,00-28,065 гривень та продаж 28,09-28,18 гривень.

Про тенденції на торгах за 18 жовтня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

Настрої і статистика опитування наших респондентів щодо перспектив гривні різко погіршилися.

За офіційним курсом - тільки 41% (вчора було 75%) вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 59% респондентів впевнені в його довгостроковому поверненні до рівня вище 28,01 гривень з метою в 28,25 гривень та вище.

За міжбанківським курсом тільки 31% (було 59%) вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 69% тих, хто проголосував вже не сумніваються в його довгостроковому поверненні до рівня значно вище 28,01 гривні.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram