«У короткостроковій перспективі дане звільнення не повинно вплинути на курс гривні. У той же час, воно може негативно відбитися в середньостроковій перспективі, оскільки на призначення нового міністра і на створення їм команди може знадобитися певний час, так як це тягне за собою створення нової фінансової програми і бачення на ті чи інші процеси в управлінні фінансами країни, що в свою чергу, може відстрочити виділення траншу за програмою МВФ», — сказав експерт відділу продажу казначейських продуктів ОТП Банку Данило Лисенко.

При цьому він додав, що в даний час існують хороші умови торгівлі для України, але продовження співпраці України з МВФ знижує вартість боргових запозичень для уряду і допомагає застрахуватися від погіршення умов торгівлі.

Читайте також: Гройсман підписав подання до Ради на звільнення Данилюка

Екс-перший заступник голови правління Промінвестбанку В'ячеслав Юткін дотримується аналогічної точки зору.

«У короткостроковій перспективі це рішення (про можливу відставку міністра фінансів – ред.) на курсі гривні не відіб'ється. Курс гривні вже тривалий період регулюється ринком і, на щастя, залежить більшою мірою від інших факторів. До основних факторів слід віднести: кон'юнктуру на світових ринках, на які Україна експортує сировину та продукцію; пікові виплати за зовнішнім боргом в поточному і наступні два роки; продовження співпраці з МВФ, підтримання рівня золотовалютних резервів; іноземні інвестиції», — сказав експерт.

При цьому він зазначив, що звільнення Данилюка — це серйозна іміджева втрата України і негативний сигнал як для МВФ, так і для іноземних інвесторів.

«Особливий негативний відтінок в очах іноземних партнерів це звільнення набуває в зв'язку зі стартом вже восени передвиборними президентськими перегонами, що може бути розцінено як прагнення певних кіл всередині країни контролювати і перерозподіляти бюджетні потоки в передвиборних інтересах. Інакше важко пояснити звільнення міністра, який блискуче провів після тривалої перерви розміщення трьохмільярдного зовнішньої позики України, що значною мірою призвело до зменшення боргового навантаження в поточному періоді і дозволило стабілізувати гривню», — додав він.

Читайте також: Данилюк прокоментував дії Гройсмана

Голова правління РВС Банку Владислав Кравець також вважає, що курс гривні не відреагує на можливу відставку міністра фінансів: «Можлива відставка міністра фінансів не відіб'ється на курсі гривні. Національний банк отримав справжню інституційну незалежність, і курс в гривні в даний час формується ринковими факторами і не залежить від персоналій. Продовження програми співпраці з МВФ в рамках проведення реформ надасть підтримку курсу гривні», — сказав банкір.

Голова правління Мегабанку Олена Жукова дотримується аналогічної точки зору.

«На стабільність національної валюти впливає макроекономічна ситуація і кон'юнктура для продукції українських виробників на зовнішніх ринках. На даний момент вона сприятлива. Якщо рішення про відставку все ж буде прийнято, на мою думку, це ніяк не відіб'ється на курсі гривні в короткостроковій перспективі. У довгостроковій перспективі дуже важливо виконання Україною своїх зобов'язань перед зовнішніми кредиторами, незалежно від того хто і на якій посаді буде. Прогнозувати кандидатуру наступного міністра фінансів не беруся, але, гадаю, що вона також буде узгоджена з зовнішніми кредиторами», — сказала банкір.

Читайте також: Бюджетний комітет схвалив звільнення Данилюка

Заступник голови правління Укргазбанку Тамара Савощенко також вважає, що кадрові перестановки в Кабінеті міністрів не впливають на курсоутворення.

«Це рішення не матиме впливу на курс гривні. Як показує практика, кадрові зміни в Кабміні не роблять впливу на курсоутворення. Коливання курсу національної валюти в Україні має чітко виражений сезонний характер. Традиційно навесні та влітку спостерігається зміцнення гривні, так як великі експортери-аграрії заводять валюту для забезпечення гривневої ліквідності під посівну кампанію. Великий вплив на курс чинять цінові тенденції на сировинних ринках, які на поточний момент залишаються сприятливими для батьківщин енного експорту. Монетарна політика НБУ теж є ключовим фактором, що стримує валютні коливання, і впливає на курс. Не потрібно також забувати про тіньовий валютному ринку, вплив якого в силу значного обсягу, складно спрогнозувати », — сказала вона.

Голова правління банку «Глобус» Сергій Мамедов, в свою чергу, зазначив, що на курс гривні впливає фінансова політика, а не особистості.

«Для курсу гривні головне значення має фінансова політика, а не особистості, тому курс гривні навряд чи зміниться. Хоча важливість Данилюка як парламентера з міжнародними організаціями та донорами України, особливо зараз, важко переоцінити», — сказав він.

Читайте також: Українські євробонди впали на новинах про звільнення Данилюка — ЗМІ

Банкір також додав, що в короткостроковій перспективі ключове значення для курсу гривні матимуть: голосування в Раді з антикорупційної суду як одного з головних умов для продовження співпраці з МВФ та іншими донорами, ціни на основні експортні товари України і поведінку нерезидентів на ринку цінних паперів. Крім того, додав банкір, необхідно уважно стежити за ситуацією навколо девальвації валют основних конкурентів України на зовнішніх ринках — перш за все, Туреччини, Росії та Аргентини.

Хто обійме посаду глави Мінфіну

Юткін вважає, що в разі відставки міністра фінансів його обов'язки виконуватиме перший заступник Оксана Маркарова. «З високою часткою ймовірності можна говорити про те, що обов'язки міністра виконуватиме перший заступник Оксана Маркарова. Можна не сумніватися і в швидку появу в міністерстві Ігоря Уманського (екс-перший заступник міністра фінансів — ред.) », — сказав він.

З ним згоден Мамедов: «Звичайно ж, досвідченої Оксані Маркаровой цілком під силу впоратися з таким завданням, але, в будь-якому випадку, приставка «в.о.» обмежує повноваження посадової особи, чия роль особливо велика в даний момент».

Кравець вважає, що новим міністром фінансів може стати глава парламентського комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.