За даними прес-служби Європарламенту, документ є п'ятим і останнім оновленням Директиви ЄС по боротьбі з відмиванням грошей.

Згідно з новими правилами, для запобігання анонімності криптовалют платформи обміну, віртуальні гаманці та банківські установи зобов'язані здійснювати контроль клієнтів, включаючи вимоги до перевірки клієнтів, пише Forklog.

Крім того, такі платформи і постачальники послуг зберігання криптовалют повинні бути зареєстровані. Такі ж вимоги поширюються на компанії, що надають послуги з обміну валют.

Оновлена ​​директива набере чинності через три дні після її публікації в офіційному журналі ЄС. Країнам-членам Євросоюзу буде надано 18 місяців, щоб імплементувати нові норми в національне законодавство.

Нагадаємо, угоду про введення більш строгих вимог до криптовалютних бірж в рамках боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму було прийнято в грудні 2017 року.

У лютому 2018 року відразу три європейських регулятора в сферах цінних паперів, банкінгу та пенсійних фондів попередили жителів Європи про «високі ризики», пов'язані з інвестуванням в криптовалюти.

За словами представників Європолу, на території Євросоюзу до $5,5 млрд були відмиті за допомогою криптовалют.