Як пояснюють у Мінфіні, з 1 січня підприємства, що здійснюють виробництво та обіг пального, мають бути обладнані витратомірами- та рівнемірами-лічильниками.

Також Кабмін визначив порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, а також порядок передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку контролюючим органам.

Постанова передбачає, що:

— ДФС здійснює ведення Реєстру;

— підприємства щодня надсилають ДФС електронні документи із зазначенням обсягу обігу пального;

- в реєстрі міститься інформація про розпорядників акцизних складів, витратоміри і рівнеміри (назва, модель, номер), добовий обсяг обігу та залишку пального за кожним резервуаром та кодом товарної продукції;

-  для внесення інформації до реєстру від ручного введення до автоматичної передачі встановлено перехідні періоди в залежності від об’єму резервуара (понад 20 тис. куб. м – з 1 липня 2018, 1-20 тис. куб. м з 1 січня 2019, менше 1 тис. куб. м – з 1 липня 2019).

"Це дозволить скоротити об’єми тіньового обігу пального та забезпечить справедливі умови для всіх гравців на ринку", — зазначили в Мінфіні.

Раніше «Мінфін» писав, що 22 листопада суд визнав винною «AMІК Україна» у змові на ринку пального.